Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorączka pooperacyjna po operacji usunięcia guza mózgu


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Tata jest po operacji usunięcia guza mózgu. Był to pojedynczy przerzut. Macierz została usunięta wraz z nerką 3 lata temu. Przerzutów nie było. jest już siódmy dzień po operacji ma paraliż prawej strony i nie mówi. Nie pokoi mnie bardzo gorączka 37.5-38.5 stopni utrzymująca się już szósty dzień. czy to normalny objaw? lekarze mówią że obrzęk pomału schodzi, więc skąd ta gorączka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj maz mial dwie operacje guza mozgu, po powrocie do domu miał okropne skoki temeperatury, dreszcze. Po kilku dniach zgromadzona ropa znalazła ujście. Od 2 tygodni przebywa ponownie w szpitalu. I tak na razie życie się toczy ze szpitala do szpitala. Ale odkąd ropa wyleciałą, gorączka ustąpiła całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mój tata 3 tygodnie temu miał operację tętniaka,który miał 3 mm i zaczął sączyć.Operacja trwała 3 h.Zalała prawą i lewą pólkulę mózgu oraz rozpowszechniła się po całej głowie.Lekarze poinformowali nas,że tata bedzie 3 dni w śpiączce.Ku naszemu zdziwieniu następnego dnia miał oczy szeroko otwarte. Stwierdzili,że ma bardzo silny oraganizm - ucieszyłam się.Wrócił na salę pooperacyjną i następnego dnia uśmiech pojawił się na jego twarzy,zaczął rozmawiać po kilka słów.Tak się cieszyliśmy - niestety z dnia na dzień jego stan zaczął się pogarszać , na lewą stronę wszedł niedowład,przestał mówić.Znowu smutek i płacz,on ma tylko 54 lata.Po kilku dniach niedowład ustąpił,kończyny wróciły do formy,zaczął jeść,wstawać z łóżka ale niestety nietrwało to długo :( , przestał się załatwiać,jelita nie pracowały ponieważ jest bez ruchu.Brzuch zrobił się twardy i nadęty - włożyli sądę, znowu pogorszył sie stan - dostał silnej gorączki 40 stopni,która trwa do dzisiaj.Lekarze rozkładają ręce.Kiedy pytamy od czego ta gorączka oni twierdzą,że nie mają pojęcia. Błagam moze Wy mi pomożecie.Co robić???Co to moze być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąz 28 kwietnia miał operacje Miał guz w lewej części mózgowia Wczoraj wyszliśmy ze szpitala i było wszystko ok.poza oczywiście mieszana afazja której doświadczył tuż przed zabiegiem i która nasiliła się po jak i zaburzeniami równowagi.Myślałam że teraz już będzie lepiej a tu przyplątała się okropna biegunka,wymioty,brak apetytu,apatia i gorączka 38.5 Co w takiej sytuacji robić?Chciałam wezwać karetke ale maż niechciał o tym słyszeć ponadto podałam leki i stan męża się poprawił Czy są powody do obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×