Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wrażliwość na lek omeprazol (ortanol)?


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziem dobry! prosze o rade Zaczne od tego,ze jestem mloda osoba,przez kilka lat bralam omeprazol (ortanol) 2x dziennie po 20mg.(mialam albo mam, dawno sie nie badalam, zylaki przelyku i zmiane naczyniowa na dwunastnicy, chyba naczyniaka). Odkad wyjechalam przestalam ten lek brac bo mi sie najpierw skonczyl a potem nieznalam odpowiednika tego leku, wiec niemoglam go kupic:( Jak przyjechalam do Polski z wizyta to zakupilam ortanol i wrocilam spowrotem, ale nie skonsultowalam sie z lekarzem, nie powiedzialam zadnemu lekarzowi, nawet rodzinnemu, ze przestalam brac ten lek i zamierzam brac go znowu. Po kilku miesiacach pzerwy wzielam ponownie ortanol i... zaczelam w ciagu kilku sekund bardzo zle sie czuc, gwaltownie mi spadlo cisnienie krwi,bylo przyspeszone tetno,zrobilam sie bardzo blada, myslalam, ze zemdleje! pomyslalam,ze to moze jakas reakcja alergiczna czy anafilaktyczna,ale nie miescilo mi sie to w glowie bo bralam ten lek kilka lat i zawsze mi sluzyl, nigdy nie mialam zadnych skutkow ubocznych ani objawow alergicznych. Przestalam brac omeprazol bo sie przestraszylam! Mam pytanie: co to moglo byc? czy mozliwe, ze mam alergie na ten lek skoro nigdy wczesniej niemialam? W ogole prosze mi poradzic jak mam postapic w takiej chwili jak dostaje takiego wstrzasu? co robic? to nie pierwszy raz mi sie tak zdarzylo! Kupilam lek Maalox bo zle sie czulam, wczesniej jak mieszkalam w Polsce tez go bralam i nic mi po nim nie bylo! ale jednak teraz jak wzielam maalox to znow sie zle poczulam tak jak po leku ortanol! Ja nie jestem w stanie stwierdzic co mi jest i dlaczego te leki wywoluja u mnie w ciagu kilku sekund taki wstrzas?skoro wczesniej tak nie mialam! Czy moglby doktor mi poradzic co robic jak znow dostane gwaltowny spadek cisnienia po zarzyciu maalox? czy moge ten lek albo tez ortanol zamienic na jakis inny? Czy to co czulam po zarzyciu leku jest objawem jakiejs choroby lub zaburzeniem czynnosci jakiegos narzadu,np. watroby? Bylabym wdzieczna za odpowiedz i jakakolwiek rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Maalox zawiera wodorotlenek glinu oraz wodorotlenek magnezu i jest lekiem zobojętniającym kwaśną treść żołądka. Nie powinien wpływać na ciśnienie krwi. Trudno mi powiedzieć co może być przyczyną takiej reakcji. Jeśli jest taka możliwość najlepiej skonsultować się z lekarzem. Również odnośnie omeprazolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czaroslaw

witam ja juz jakis czas równiez biore lek ortanol i naprawde cos dziwnego sie dzieje z moim zdrowiem,czasem serce to tak mi szybko bije ze mysle ze zaraz wyskoczy.chetnie porozmawim z tobą o tym działaniu,chodzi mi o wymiane informacji pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem też omeprazol pod różnymi postaciami, ale to tylko inne nazwy, lecz wszystkie mają ten sam podstawowy skład, i również którykolwiek z tych leków zacząłem brać po kilku godzinach czułem, że ciemno mi się robi w oczach i wkrótce stracę przytomność. Ciało zaczynało mi drętwieć i drżeć jakbym dostawał padaczki, a kiedy udałem się do lekarza rodzinnego to lekarz patrzyła na mnie jak na nieszczęśliwego wariata, jak mogą te leki panu zaszkodzić? Ale czy na ulotce nie pisze o podobnych działaniach niepożądanych? a z gabinetu zawsze wychodziłem z niczym i teraz zrozumiałem jak nasi lekarze są jeszcze prymitywni, że nie potrafią przepisać żadnego leku o podobnym działaniu, a całkiem odmiennym składzie chemicznym. Łącze pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugo można stosowac lek np. gasec 20 czy na dłuższą metę nie spowoduje to innych problemów ze zdrowiem np.nowotworu wątroby lub innego organu.Po tym leku nie mam zgagi (kwasów) odbijania puste czasem, ale mam obawy co dalej, czym to sie może skończyć ? Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt w Polsce nie potrafi odpowiedziec na ten problem. Ja równiez zażywam od 7 lat rożnego rodzaju IPP , ostatnio po esomeprazolu znalazłam sie w szpitalu z powodu kilkukrotnie podwyższonych prób wątrobowych. po około 4 tygodniach przeszło mi to ale dalej zażywam omeprazol , gdyz mam przepukline rozworu przełykowego i duże zmiany na przełyku z powogu nocnego refluksu.Wydaje mi sie ,że u mnie omeprazol uszkadza jelita i wątrobę, powoduje wzdęcia, lużne stolce. W ulotce jest to opisane , ale rzekomo w bardzo niewielkim stopniu, byc może mam tego pech ,że u mnie to wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestałem brać omeprazol po tym jak lekarz w Niemczech powiedział ,ze lepiej wyjdę na tym jak będę jadł siemię lniane.Zyskałem na zdrowiu i kasie....Kilka lat z powodzeniem zajadam sobie siemię ,jest tanie i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bralam omeprazole 20mg . dexilant 30mg.noplaza 20.po wszystkich llekach czyje sie gorze mamstraszne wzdecia.bol glowy.Teraz wogole niz nie biore i tak samo sie czuje Pije ocet jablkowy .najleprza woda z kiszonej kapusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez biorę omeprazol 40 raz dziennie na czczo ( żółć w żołądku). To juz 4 z kolei lek. Po poprzednich źle sie czułam,nasilały sie nudnosci,mdłosci i ból brzucha. Teraz 4 proba i biore juz tydzien i jest w miare ok. Nie ma mdłosci,lekkie dyskomfort w brzuchu na wieczór i wzdecia ale narazie do wytrzymania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×