Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie w okolicy powiększającego się pieprzyka o nierównej fakturze


Gość popo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie znamienia na brzuchu, które znajduje się mniej więcej 8 cm na prawo od pępka. Z tego co pamiętam, mam je od wielu lat (na pewno od co najmniej 10). Mam 27 lat, jestem mężczyzną. W dzieciństwie dużo się opalałem, ponieważ praktycznie w każde wakacje wyjeżdżaliśmy z rodzicami do ciepłych krajów (głównie Włochy). Obecnie od paru lat się nie opalam, jeśli już to sporadycznie, ale bardzo rzadko. Znamię jeśli dobrze pamiętam było raczej płaskie, ale od pewnego czasu, mniej więcej od roku, może dwóch, nawet trzech, zaczęło jakby bardziej wystawać. Ma nierówną powierzchnię (takie jakby małe górki w środku, może dwie, trzy), jest jasnobrązowe (koloru raczej nie zmieniło, zawsze było trochę jaśniejsze niż inne pieprzyki), nie jest raczej zróżnicowane kolorystycznie, nie powiększyło się horyzontalnie, tylko wertykalnie- w górę. Mój ojciec jest lekarzem rodzinnym i mówił mi że jeśli już to może właśnie to znamię spośród wszystkich, które mam jest trochę bardziej niepokojące, ale nie mam się czym martwić. 2,5 roku temu byłem u dermatologa na łódzkim WAM-ie, ale powiedział, że żaden z moich pieprzyków nie jest niepokojący i, że życzy mi tylko takich problemów:) Jednak od tamtej pory minęło trochę czasu, a zaniepokoiło mnie to, że faktura tego pieprzyka jest jakby twardsza, bardziej chropowata. Obecnie przebywam w Niemczech (od ok. miesiąca) i jest lekki problem z pójściem do lekarza z powodów językowych. Przed wyjazdem ojciec widział to znamię i powiedział, że to nic poważnego. Poza tym od mniej więcej 1,5 roku mam bóle w prawej części ciała ( tam gdzie znajduje się pieprzyk, tylko nie boli sam pieprzyk ,a okolica, jakby wątroba, trochę plecy, miednica.) Miałem robione 2 lata temu USG brzucha i wszystko w normie. Ostatnio miałem robione badania krwi- wyniki niemal idealne. martwię się jednak, bo dużo się naczytałem o czerniaku, a pieprzyków trochę mam. Poza tym na tym znamieniu zaczęły rosnąć włoski, od kiedy nie pamiętam, chyba od niedawna. Poza tym czasami mam dziwne uczucie świądu skóry w tych okolicach (raczej nie sam pieprzyk swędzi, a okolice, głównie 8-9 cm od pieprzyka), głównie jak o tym myslę. Pieprzyk ma wielkość ok. 4-5 mm. Proszę o poradę, wiem, że powinienem pójść do dermatologa, ale w tej chwili jest z tym problem. Zapisałem się przed wyjazdem do chirurga onkologa, ale wyjazd wypadł niespodziewanie szybko i nie zdążyłem na wizytę. zaznaczam, że wszelkie zmiany na znamieniu trwają na przestrzeni roku, dwóch, może nawet więcej, ale na tyle dokładnie nie pamiętam. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez swedzi nie sam pieprzyk a gdzies nieopodal.Gdy bylam w podstawowce urwal sie ,ale odrosl.Teraz mam 25 lat I zaczelo swedziec :( wogole tez pobolewa mnie ta strona plecow. Napisz prosze czy u Cb wszystko w porzadku I czy slusznie sie tym przejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×