Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozrost dołeczkowy w stanie przewlekłego powierzchownego zapalenia w żołądku


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałam wynik z gastroskopii i mam napisane Antrum + Kąt fragmenty błony śluzowej kąta i części odźwiernikowej żołądka z rozrostem dołeczkowym w stanie przewlekłego powierzchownego zapalenia (+) Bardzo proszę o odpowiedź co dokładnie oznacza ten wynik i jak ewentualnie leczy się taki stan zapalny. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo łagodny stan zapalny. Nic groźnego. Przewlekły stan zapalny wyzwolił przerost miejscowy śluzówki czyli dołeczkowy. Wystarczające w takim wypadku jest zastosowanie leków zmniejszających wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Panie doktorze,a jak długo stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek? Od stycznia stosuję Nolpazę, a stan zapalny nadal jest. Czy to oznacza, że Nolpaza nie pomaga i trzeba zmienić lekarstwo? Dodam,że nie mam żadnych dolegliwości ze strony żołądka, za to mam bóle zamostkowe. Czy to może oznaczać, że stan zapalny jest również w przełyku? Z przełyku nie został pobrany wycinek. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek? - wystarczająca powinna być kuracja 2-3 miesięczna Czy to oznacza, że Nolpaza nie pomaga i trzeba zmienić lekarstwo? - niestety, ale może być koniczna zmiana leku Czy to może oznaczać, że stan zapalny jest również w przełyku? - jeśli w gastroskopii nic nie napisano o przełyku to oznacza, że śluzówka przełyku jest prawidłowa - objawy jakie Pani opisuje mogą wskazywać na niewydolność wpustu żołądka, w takim wypadku wskazana byłaby manometria, aby ocenić wydolność zwieracza dolnego przełyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×