Ból szyi i potylicy przy napięciu więzadeł szyi

u?ytkownik
AnjaOp

Od trzech miesięcy dokuczają mi problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Napięcie mięśni ()prawej strony szyi * co ciekawe wszystkie objawy bólowe i neurologiczne skumulowane są po prawej stronie. Oprócz tego silne bóle potylicy, ciągnące się do prawej skroni, dziwne uczucie na twarzy ( nie jest to drętwienie, nie mam trudności z mową czy mimiką twarzy) , takiego ciągnięcia, napięcia od szyi). Co ciekawe jak jak boli głowy to przestaje szyja, jak mam napięcie w szyi to z kolei nie dokuczają mi bóle głowy wraz z mdłościami.
Wykonałam MR odcinka szyjnego kręgosłupa, warstwy równoległe do blaszek granicznych trzonów C4-C5, C5-C6, C6-C7, C7-Th1. Wyniki. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, Poza tym obraz kręgosłupa szyjnego w badaniu MR w granicach normy.
Wynik badania USG tętnic szyjnych i kręgowych. Wnioski: Zwężenie prawej tętnicy kręgowej bez istotnych zaburzeń przepływu. Badanie TK głowy: Mózgowie i móżdżek bez uchwytnych radiologicznie zmian ogniskowych. Zwapnienia w splotach naczyniowych komór bocznych mózgu. Zwapnienia w szyszynce. Układ komorowy nadnamiotowy, symetryczny, nieposzerzony. Poza tym struktury anatomiczne mózgowia, przestrzenie płynowe, kości pokrywy czaszki w wykonanym zakresie badania bz.
Morfologia, OB, cukier ok. Tarczyca w lutym w normie. 2 lata temu robiona badanie na Boleriozę IGg i IGa ok.
Skąd to ciągle napięcie prawej strony i bóle głowy.Rehabilitanci - każdy zaleca inne ćwiczenia. Już nie wiem co robić. Muszę chodzić do pracy ( umysłowa) co mnie jeszcze dobija ( siedzenie przed kompem). Przy chodzeniu z prawej strony ciągnie mnie w szyi i skroni po prawej stronie. Czy to mogą byc więzadła? ogólnie gdyby nie te dolegliwości to czuje sie b.dobrze.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Filip

Ja mam ten sam problem i jak sobie z tym radzisz *???

Twoja odpowiedź