Podwyższone d dimery i fibrynogen w ciąży

u?ytkownik
Katarzyna

Jestem w ciąży bliźniaczej w 24tc jestem przerażona po odebraniu wyników badań d-dimery 1990(norma do 500), Fibrynogen 7,5(norma do 3,5)Płytki krwi 384(norma do 440), INR 1,01(norma do 1,20), APTT 25(22-34), mój lekarz ginekolog powiedział żeby sie nie przejmować tymi wynikami bo w ciąży są często podwyższone, ale aż tak bardzo? Czy ma racje czy z tych wyników wynika że moge miec zakrzepice-dodam że zespół antyfosfolipidowy został wykluczony. Nie wiem co powinnam robić czy podjąć jakieś działania czy zaufac lekarzowi.Dziękuje za odpowiedz.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Proszę zaufać lekarzowi. Jeśli nie ma Pani cech klinicznych zakrzepicy to proszę się nie obawiać nawet jeśli podwyższone są d-dimery to nie oznacza, że zakrzepica musi być. Fibrynogen w ciąży też nie ma znaczenia. Proszę się uspokoić i postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa.

u?ytkownik
mmm

Nieprawda . Wszystkich którzy maja podwyższone d dimery zachęcam do zrobienia dokładniejszych badan. Ja trafiłam w 28 tyg ciąży na pogotowie bo się dusilam i miała krwioplucie. D dimery po 3 dniach heparyny spadly do 900 ale pierwszych wyników nie znam .2000 tys może być do przeżycia amoze być śmiertelne . Nie życzę nikomu żeby się dusil i plul krwią.

Twoja odpowiedź