Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki ALAT przy zdrowej diecie


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 45 lat, 176 cm wzrostu, dobrze zbudowany, silny jak tur, waga 103 kg. Nie miałem żadnych operacji, nie choruję i nie chorowałem, (na L-4 przez całą karierę zawodową w 1998 r byłem 4 dni - jakieś grypsko mnie dopadło i gorączka 40-41 st. zwaliła z nóg) można powiedzieć ... okaz zdrowia, gdyby nie to co niżej. Wódkę piję bardzo okazyjnie przy uroczystościach rodzinnych 2-3x w roku, piwo - smakoszem nie jestem max 10-20 w roku, czyli prawie nic. Od ok. roku ograniczyłem golonki, boczki i inne, a od 4 m-cy wyłączyłem całkowicie tłuszcze z diety. Mięso białe gotowane, masło roślinne, warzywa itd. Teraz historia moich wyników: X. 2008 r =* badania okresowe - cholesterol = 214 (norma max 200) - ALAT = 84 (z dopiskiem ... oznaczenie wykonano dwukrotnie), norma max 37 - pozostałe OK Następnie była przerwa w badaniach, gdyż w w/w okresie litrami piłem RedBul-e i Burn-y i przyjąłem, że to one przyczyniły się do takich wyników. Odstawiłem je całkowicie i zapomniałem o sprawie. II.2011 r =* zrobiłem wszystkie możliwe badania, które można było uzyskać z krwi - cholesterol całkowity = 191 (norma max 200) - ALAT alaninowa = 123 (norma max. 45) - ALAT asparagin = 82 (norma max. 40) Pozostałe OK, włącznie z tymi na komórki rakowe (w dolnych granicach minimum). Zmotywowany zacisnąłem pasa i jak napisałem wcześniej ... dieta, praktycznie bez tłuszczy, smażonych i grilowanych mięsiw, tylko warzywa, owoce i gotowane białe mięso, ryby. Trzy dni przed pobraniem krwi jadłem wyłącznie kasze, ryż i jajka na miękko ... tak na wszelki wypadek i dla tego, że je lubię :) Przez ten okres schudłem 7 kg (teraz ważę 95-96 kg) i czuje się świetnie psychicznie i fizycznie, nic nie boli, nic nie kuje, jednym słowem ...SUPER. Dziś (25.V.2011) odebrałem wyniki i ... załamałem się: ALAT alaninowa = 123 (norma max. 45) ALAT asparagin = 58 (norma max. 40) Morfologia OK. Lekarz wypisał mi skierowanie do przychodni hepatologicznej - pojechałem od razu, umówiłem się .... wyznaczono mi termin na kwiecień 2012 r!!! (jaja sobie z ludzi robią!!! ... ale nie o tym). Dzień przed pobraniem krwi do badań byłem u stomatologa i plombował mi zęba w znieczuleniu ... pobiegłem do niego sądząc, że to wpływ znieczulenia na takie wyniki, ale wyprowadził mnie z błędu :( Mój tata zmarł w wieku 57 lat na marskość wątroby. Rozumie, gdybym chlał wóde, żarł w barach golony i łój ociekał by mi z pyska, to OK, moja wina, a tak, to co? Mam się bać? Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze zrobic koniecznie badanie na grzybice ktora zatruwa caly organizm . Prosze zrobić badanie kalu na posiew na grzyby i to kilka razy w 100 procentach ze to od grzybicy . Jak nie wyjdzie badanie to powtórzyć prosze przeczytac jakie choroby sa od grzybicy wszystkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×