Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyjęcie gwoździa z uda po złamaniu


Gość Tomasz k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz k

Witam moje pytanie jest takie czy należy wyjąć gwózdz z kości udowej po złamaniu,jakie wiążą sie z tym komplikacje?jestem półtora roku po złamaniu,ogólnie jest wszysko ok! czasami przy dużym obciążeniu nogi jak długie chodzenie,po lekkim biegu 3km,po pracy odczuwam nogę czy to normalne czy muszę zgłość sie do specjalisty?dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie gwoździe usuwa się zazwyczaj właśnie po około 6-9 miesiącach. Samo usunięcie takiego gwoździa zazwyczaj nie skojarzone jest z żadnymi powikłaniami. Dolegliwości jakie Pan opisuje jeszcze niestety mogą występować i to przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz k

Witam ale czy lepiej jest go wyjąć czy można go zostawić?bo mam obawy że jak go wyjmę to mogę znów się połamać bo kość będzie osłabiona a niechcę tego przeżywać jeszcze raz! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no ja już chodzę z gwoździem przeszło 2 lata i tez mi dokucza jak coś robię ciężkiego i jak śpię na tym boku i nie wiem ile jeszcze mam z tym chodzić czy można tak długo z tym chodzić? po roku czasu byłem na kontroli i lekarz powiedział ze trzeba z tym jeszcze chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej ja również jestem po zespoleniu kości udowej juz dwa lata, powoli nastawiam się na operacje wyjęcia zespolenia i czy może ktoś podpowiedzieć jaki mniej więcej jest czas rekonwalescencji po zabiegu? od czego to zależy, i czy zwlekanie z wyjęciem gwoździ niesie za sobą jakies konsekwencje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadałem gwóźdź w prawym udzie + 4 śruby przez 4 lata . Cztery dni temu miałem operacje na wyjecie owego gwoździa operacja się udała . Czas operacji 2:45 godz znieczulenie w kręgosłup ( od pasa w dół znieczulony) ogólnie odczucia po operacji czuję jak bym miał przestrzeloną kość udową w 4 miejscach , skóra przy stawie biodrowym trochę się *zapadła* w miejscu gdzie wychodził gwóźdź z szpiku kostnego . Ból : Owszem jest ale bardziej bym to określił jako *ciągnięcie i szczypanie* da się przeżyć nie używając leków przeciwbólowych . Co do normalnego chodzenia to na razie o kulach noga z każdym dniem jest coraz silniejsza ale jeszcze czuć w niej taka bezsilność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam gwóźdź śródszpikowy ryglowany w prawej ręce już 5 lat i ciągle zwlekam z wyjęciem ponieważ boje się konsekwencji jakie mogą wyniknąć z takiej operacji. Obecnie mam rękę sprawną, co prawda od jakiegoś czasu często odczuwam lekki ból w ręce, prosiłbym o odpowiedź jeśli ktoś wie jak długo mogę jeszcze nosić to w sobie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się wyjąć najlepiej zaraz po zroście kości. Ja miałam gwóźdź śródszpikowy w kości udowej, który został wyjęty po dwóch latach. Trochę bolało i noga jeszcze nie jest w pełni obciążana, gdyż minęło dopiero cztery tygodnie od wyjęcia ale uważam, że podjęłam słuszną decyzję i jeśli nie ma przeciwwskazań to należy wyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmować wyjmować i jeszcze raz wyjmować. Chyba, ze lekarz zdecyduje inaczej. Obawy sa słuszne bo każda operacja wiąże za sobą ryzyko. Jednak czy ryzykiem nie jest posiadanie w organizmie ciała obcego? Jaka jest pewność ze nie ulegną zniszczeniu np mechanicznemu albo ze organizm przestanie je tolerować? We wtorek miałam usunięcie 6 srob z kostki po złamaniu trojkostkowym w zeszłym roku. We wrzesniu czyli po 9 miesiącach miałam pełny zrost i lekarz dał skierowanie na wyjecie żelastwa. Niestety NFZ terminy zobowiązują wiec udało sie dopiero po pol roku dostać na oddział. Wiadomo - stres i rożne mysli człowieka nachodzą. Jednak jest to nic w porównaniu z operacja i powikłaniami towarzyszącymi złamaniu. Po niecałych 24h zostałam wypuszczona do domu! Ból do zniesienia. To nie złamanie wiec noga ruszać mozna. Uważać trzeba tylko na ranę i bez szaleństw. Zwolnienie max 3 tygodnie. Uwazam ze mimo wszystko warto! Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×