Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak w śledzionie


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Dzisiaj wynik badania usg jamy brzusznej wykazal mi: *śledziona niepowiększona, z położonym centralnie dobrze odgraniczonym od otoczenia obszarem hyperechogenicznym średnicy 19mm mogącym odpowiadac naczniakowi* lekarz był bardzo zaskoczony wynikiem....co to jest? czy jest to coś groźnego?jak to leczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to naczyniak to zmiana taka wymaga tylko obserwacji. Nie leczy się takiej zmiany, gdyż jest niewielka. Dalsza dokładniejsza diagnostyka może wymagać wykonania TK, ale o tym musi zadecydować lekarz kierujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie USG wykazalo u mnie zmiane 5na6cm na sledzionie, dzisiaj po wynikach OB13, CRP wysokie 18. nie mam zadnych dolegliwosci typu wymioty, goraczka, pocenie nocne, oslabienie. jedynie odczuwam codziennie lekki ucisk na sledzionie od 4 tyg, wczesniej ucisk odczuwalem sporadycznie, pierwszy okolo roku temu, za tydzien mam TK. co moga wskazywac wstepnie moje wyniki i dolegliwosci, CRP wskazuje na stan zaplany w organizmie, czy nowotwor zlosliwy o tych wymiarach powodowalby juz objawy ktore wystepuja przy takich schorzeniach? prosze tez o informacje czy chloniak moze osiagnac takie rozmiary, czy prawdopodobna diagnoza raczej wykaze naczyniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie ze tak szybko odkryli u Was ze to naczyniaki... Mi wykryto je w 2009 roku a wtedy chodzilam od lekarza do lekarza (mowa tu o samych dobrych specjalistach), ponieważ nie wiedzieli co to jest.... Każdy był zaskoczony, bo naczyniaki na śledzionie to rzadkość... Dopiero rezonans to potwierdził... Od tamtej pory one mi się powiększają ale jak na razie operacja jest zbędna, choć mam ich bardzo dużo i maja sporo MMM 13, 18 to te największe.... P.S Nie martwcie się naczyniaki nie są groźne do momentu póki nie osiągną bardzo dużych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam naczyniaki śledziony do 10 mm co wykazało usg tk nic nie wykazalo Zacząłem pić ziele przytuli właściwej po roku następne badanie usg wykazało znów naczyniaki oczywiście dużo tych zmian ale się zmniejszyły największe do 6 mm być może to za sprawą picia ziół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×