Guzek dysplastyczny w sutku

u?ytkownik
magda

Witam,
3 miesiące temu byłam na usg ponieważ wyczułam sobie zmianę w prawej piersi, którą wcześniej tu opisywałam. Po 3 miesiącach wyczułam zmianę w 2 piersi, w związku z czym poszłam ponownie na usg. Poniżej załączam opis:

W porównaniu z badaniem sprzed 3 miesiecy sutek prawy - obraz analogiczny. Na godz 9-obszar 12x8mm (po BAC zmmiana łagodna z normotypowym nałonkiem przewodowym)-FA.
Obecnie w sutku lewym na godz 9-10 wyczuwalny opór stanowi obszar 8x5mm-zageszczenia tkanki gruczolowej-guze-dysplastyczny?. Poza tym bez cech zmian ogniskowych. Wezły chłonne pachowe-obustronnie wlk 6-9mm z zachowaną wnęką.

Mam 26 lat. Niepokoi mnie, że po 3 miesiącach pojawiła mi się kolejna zmiana w 2 piersi. Dodam jeszcze, że mimo faktu, iż zmiana w lewej piersi jest mniejsza to czuję ją znacznie lepiej niż tę w prawej. Dodatkowo mam wrażenie, że przy okresie guzek ten robi się znacznie większy i boli. Bardzo proszę o opinię i poradę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Zmiany są niewielkie. Nie wiem czy przyjmuje Pani jakieś środki hormonalne (np. antykoncepcja), bo może mieć to z tym związek. Trzeba by na pewno z tym porblemem jeszcze udać się do ginekologa. Może trzeba będzie ocenić poziom hormonów płciowych we krwi. Niestety, ale guzki sutków dobrze wyczuwalne warto usuwać i poddawać analizie histopatologicznej. Ginekolog powinien zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Guzki hormonalnie zależne często bolą i powiększają się w czasie miesiączki..

u?ytkownik
magda

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o środki hormonalne, to nie zażywam żadnych.

Mam jeszcze pytanie. Skoro nie zażywam środków hormonalnych, co może być przyczyną tak szybkiego pojawiania się tych zmian i czy mam w ogole jakiś wpływ, żeby im zapobiegać?

Twoja odpowiedź