Rany odbytu

u?ytkownik
Anna

Mam problem z pękaniem odbytu,za każdym razem kiedy się wypróżniam jest to okupione bóle oraz krwawieniem ranek powstałych wokół zwieracza. Nie da się ich skutecznie wygoić ponieważ za każdym oddaniem stolca pękają. Stosuję rózne maści ( Posterisan Proctosone, Laticort) niestety z miernym skutkiem, co robić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Na pewno musi Pani skonsultować się najlepiej z proktologiem. Stolce muszą być przez pewien czas bardzo luźne (przynajmniej 2 tygodnie), oddawane systematycznie dlatego powinna Pani stosować dietę bogatoresztkową oraz środki przeczyszczające.

u?ytkownik
stapler

Oczywiście nie należy stosować długotrwale leków sterydowych (najwyżej 2 tygodnie) stosowanych miejscowo, gdyż doprowadza to do ścieńczenia skóry lub śluzówki i zwiększa prawdopodobieństwo pęknięć.

u?ytkownik
aga

Moja coreczka ma taki sam problem juz od miesiaca,nic nie pomaga,prosze pomozcie

u?ytkownik
Anita G

Tez mam taki problem z czym nie moge z bolu sie zalatwic.mam wrazenie ze peka mi cos tam ale nie jestem pewna..bylam u lekarza rodzinnego i dal mi skierowanie na usg brzucha i nic nie wykazalo biore syrop i tabletki zebym mogla sie zalawic ale gdy ide do WC to okropnie boli .gdy powiedzialam o tym lekarzowi to zbadal mi ale powiedzial ze nic tam nie ma i nie wiem co z tym zrobic...pomozcie bo juz nie mam sily sie tak meczyc*(

u?ytkownik
dodano

Zobacz choroby odbytu zdjęcia

http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Twoja odpowiedź