Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy może to być przepuklina?


Gość kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 28 lat. Od 9 miesięcy walczę z dolegliwościami z prawej strony podbrzusza.Badania jakie mi wykonano to badania moczu 3- krotne są ok,badanie krwi też ok.3-krotne badanie usg jamy brzucha też ok.W czerwcu miałam robione usg narządów rodnych,które nic nie wykazało.Zaliczyłam chirurga pod kątem przepukliny ale kazał czekać bo narazie nic nie zaobserwował.Bóle miałam również kręgosłupa lędzwiowego.Dolegliwości jakie mam to pobolewania po prawej stronie podbrzusza do tego kłucia i poszczypywania raz przy biodrze raz na wysokości jajnika raz na wzgórku łonowym.W listopadzie wykryto u mnie torbiel 11mm na jajniku prawym i mieśniaka 12mm.Lekarz powiedział ze te poboilewania to raczej od czegoś innego,może byc to przeczulica.W sylwestra doszły mi kłucia w okolicy pępka,bolało mnie pod żebrami z lewej jak i z prawej strony.Czułam jakby brzuch był wciągnięty do środka nie mogłam go ani wciągnąc ani wypchnąć.Z czasem wszystko sie wyciszyło.Kłucia i szczypania łapią mnie z nienacka .Nie boli mnie to cały czas tylko łapie kiedy chce i się wycisza by poten znów sie pojawić.Nie mam ochoty chodzić juz po lekarzach mam wrażenie że patrzą na mnie jak na wariatkę.Denerwuję się trochę bo zadługo to już trwa.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

U jakich lekarzy już Pani była na konsultacji? Najlepiej, aby zbadał Panią chirurg. W zasadzie te dolwegliwości, które zostały opisane nie wskazują na nic konkretnego, bez badania i wszelkich informacji trudno wskazać przyczynę. Czy przyjęcie leku przeciwbólowego łagodzi objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłam z tym u chirurga ale on zbadał mnie i powiedzial że nic nie wskazuje na przepuklinę.Jeśli wyskoczy mi jakaś kulka to żeby przyjść.Byłam u rodzinnego wielokrotnie,ginekologa,chirurga.Robiłam usg jamy brzucha 3-krotnie,krew,mocz usg dopochwowo,tak jak opisałam to w pierwszej wiadomości.Czy może to wszystko być na tle nerwowym.lekarka jedna sugerowała mi jelito drażliwe,ale moja pani doktor wzruszyła tylko ramionami i nie chciała nic o tym słuchać.Badania jakie robiłam do tej pory krew i mocz były w normie lekarz powiedzial ze nie ma sie do czego przyczepić.Ja osobiście najpierw myslalam o wyrostku ale mowią że tak długo by mni to nie trzymało.A może zrosty?Jak zaczyna mnie pobolewać to biorę no-spe i sie wycisza.Przy wysiłku nie odczuwam bólu.Zaopserwowałam że pojawia się tak po jednym, dwoch dniach po silnym stresie.Na wadze nie tracę kilogramów.Nie odczuwam bólu również gdy kaszlę. Pozdrawiam i proszę o jakąś podpowieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same odczucia jak Pani , z tym ja wczoraj byłam u lekarki rodzinnej która powiedziała że mam ewidentną przepuklinę pachwinową i dała skierowanie na oddział chirurgiczny. Jutro idę do chirurga ...zobaczymy co on mi powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miałam bardzo podobne objawy po prawej stronie, które stopniowo się nasilały. Po dwóch wizytach u ginekologa i 2 badaniach usg okazało się, że mam torbiel krwotoczną jajnika z odczynem zapalnym, najpierw miała 2 cm, potem urosła do 3 cm. Ginekolog kazał mi leżeć i mieć nadzieję, że się wchłonie. Leżałam dwa tygodnie, miałam wrażenie że noszę kamień w brzuchu, udczuwałam silne kłucie i pieczenie promieniujące do pachwiny, cewki moczowej, czułam przelewanie w jelitach po prawej stronie. Na szczęście dolegliwości stopniowo ustępowały, torbiel się wchłonęła. Ginekolog mówi, że wszystko w porządku, ale w kolejnych cyklach wciąż odczuwałam te dolegliwości, ztym że za każdym razem o coraz mniejszym nasileniu. Wg ginekologa jajnik jest ok, a ja się zastanawiam, czy to możliwe, żebym tak długo odczuwała tę chorobę? Trwa to już 4 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Byłam w lutym na usg narządów rodnych prywatnym, oczywiście u innego całkiem lekarza.Powiedział mi że nie widzi zadnych torbieli i żadnego mięśniaka. Możliwe że porobily mi się zrosty i to one dają tak do wiwatu?Dolegliwości dokuczają cały czas, miałam robione rtg kręgosłupa na którym wyszło kilka nieprawidłowosci,ale wizyte mam dopiero za 2 tygodnie.Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niebieska 20

Mam dokładnie takie same objawy.Kłucie w prawym boku, promienujace do nogi.Do tego dochodzą nudności i bóle pleców w okolicy lędźwiowej. Badania krwi ok oprócz podwyzszonych płytek krwi, mocz tez ok. Usg jamy brzusznej i dopochwowe nic nie wykazało.Jest to starsznie uciązliwe.Męczę sie ok miesiaca. Nie wiem już do jakiego lekrza ma sie z tym udać. Uff łączę się w bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Zacznę od tego że kilka miesięcy temu miałam laparoskopię i zabieg usunięcia ciąży pozamacicznej. Boli mnie po lewej stronie, a ciąża była po prawej. Jednak podczas zabiegu opróżniono mi torbiel znajdującą się na lewym jajniku. Kłuć zaczęło 6 dni temu, też po silnym stresie. Ból jajnika lewego i nad jajnikiem, dziś takie jakby poszarpywanie w głębi brzucha, silny ból z kręgosłupa... występuje w spoczynku , nasila się przy gwałtownych zmianach pozycji i przy wysiłku. Myślałam ze może to coś w kiszkach, ale wypróżniam się dobrze,tylko gdy gazy przechodzą przez esice bardziej mnie kłuje. Pobolewało mnie tez pod zebrami, tez takie klucie nieprzyjemne coś podchodzącego pod kolkę. Po 6 dniach jestem już wyczerpana,jak wy wytrzymujecie kilka miesięcy **(. Jutro obejrzy mnie znajomy chirurg i ginekolog, pojutrze rodzinna i wezmę skierowanie na usg. Mocz robiłam sama bo myślałam że to moze nerki, wyszedł dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli tak jak ciebie i częściej łapie w ruchu podczas dnia w nocy tylko czasami jak mi sie chce siku tez byłam u lekarza ginekologa i powiedział ze wszystko jest ok. Czekam na badania jeszcze na jakieś bakterie jeszcze tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lat 15 i od od około dwóch tygodni męczę się z bólem na środku oraz po lewej stronie - pod żebrami. Pod żebrami odczuwam bardziej kłucie a na środku jakby ugniatanie. Czuje przelewanie w jelitach po lewej stronie, zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem to nie jest przepuklina, kiedy w sklepie podniosłam siatkę z zakupami, nie była bardzo ciążka a po krótkiej chwili bardzo mnie bolało. W piątek mam usg ale obawiam się, że nic nie pokaże a z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Wspomnę jeszcze, że około 3 lata temu miałam operowaną przepuklinę pachwinową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×