Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek pod skórą po uderzeniu w brodę


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielką prośbę o udzielenie informacji. Moja córeczka 1,5 roczna podczas upadku uderzyła brodą o kant mebla. W wyniku tego uderzenia powstała mała ranka. Tuż po uderzeniu miałam wrażenie, że powstał guz na brodzie, ale po okładach z zimnej wody wydawało sie, że zniknął. Jednak po ok. 10 dniach od uderzenia, kiedy już prawie nie było śladu na skórze pod skórą wyczułam twardy guzek, jakby grudkę. W dniu kiedy ją wykryłam córka dostał w nocy gorączki. Więc pomyślałam, że to moze z powodu przeziębienia powiększony węzeł, ale córka jest już zdrowa a ta grudka pozostała. Nie jest bolesna, ale mnie niepokoi. Będę wdzięczna za jakąś informację. Dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Agnieszko... Miałem identyczną sytuację z samym sobą... Uderzyłem się pod koniec stycznia i guzik mam po dzień dzisiejszy...:(((( Byłem nawet u chirurga ale za wiele mi nie powiedział... kazał guzik smarować maścią na blizny i delikatnie masować ... tak naprawdę nie wiem co ma jedno do drugiego... ale smaruję aż po dzień dzisiejszy... a guzik jak jest tak jest....:(((( Mam prośbę do Ciebie jak się czegoś dowiesz to proszę daj znać....:))) Z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka.

Witam Cię Robercie, byłam z córką w Poradni Chirurgicznej i pani doktor powiedziała, że jeżeli guzek jest dokładnie w miejscu uderzenia to najprawdopodobniej krwiak, który bardzo możliwe, że się wchłonie, ale na to jeszcze jest czas. Powiedziała, że może to potrwać nawet do 3 miesięcy od uderzenia, a wchłaniając się może nawet lekkie wgłębienie powstać. Jeśli coś się dowiesz lub coś się zmieni z Twoim guzkiem to również proszę o info :))) Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×