Bóle okolicy stawu skokowego lewego

u?ytkownik
Łukasz ok. Pszczyna

Od wiosny 2006 roku odczuwam ból pod kostką lewej stopy (nie przypominam sobie o żadnym urazie w tej okolicy). Lekarz wówczas przepisał zabiegi rehabilitacyjne, oraz zalecił chodzić we wkładkach ortopedycznych ale to nic nie zmieniło. W maju 2008 po rozegraniu kilku meczy w siatkówkę bul zaczął być o wiele bardziej dokuczliwy niż do tej pory. Pod kostką pojawił się mało widoczny obrzęk oraz "trzeszczenie" chyba ścięgien podczas ruchów stopą w boki. Wynik badania MR jest następujący, o którym nie wiem co sądzić ( do kontroli do lekarza z wynikiem mam się zgłosić 4.09 - czy mogę z tym czekać do tego czasu).

W przedniej części kości piętowej lewej widoczny owalny obszar o wymiarach 30x25 x21 mm wykazujący sygnał charakterystyczny dla płynu (najpewniej 2 gęstości płynu z linią rozdzielającą).
Po dożylnym podaniu kontrastu widoczne brzeżne, niejednorodne wzmocnienie w obrębie zmiany.
Obraz MR niejednoznaczny przy różnicowaniu należy brać pod uwagę zmianę o charakterze torbieli prostej, pourazowej ewentualnie,nie można wykluczyć zmiany o charakterze tu, np. gigantocellulare
W sąsiedztwie, w obrębie kości piętowej widoczne rozległe zmiany o charakterze obrzęku śródkostnego. Wolny płyn widoczny w sąsiedztwie zginacza palucha długiego na poziomie końca dalszego kości piszczelowej oraz w sąsiedztwie wyrostka tylnego kości skokowej.
Wnioski - zawarte w opisie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Na pewno trzeba udać się z tym problemem do ortopedy. Możliwe, że wymagana będzie ewakuacja zbiornika płynowego, może sterydoterapia miejscowa, leki przeciwzapalne oraz usztywnienie stopy.

u?ytkownik
kondzio

Boli mnie lewa kostka jest trochę spuchnięta i miałem ją tydzień temu skręconą.Kiedy ruszam ją prawo , lewo to mnie boli. co to może być????
Pomóżcie. Będę wdzięczny. :)

u?ytkownik
Ola . B.

Mam Tak samo z Tym . Teraz 12 maja 2012 roku dziś zaczeło mnie to boleć gdy staje to mnie wtedy boli , ale nie tak mocno i tak mam co pare Tygodni ! Co mam Zrobić ?

Twoja odpowiedź