Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion nadgarstka prawego


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co tu widzę, gangliona trzeba przez dłuższy czas uciskać (opaska), rozcierac (maście) lub wstrzyknąć zastrzyk (zapewne jakiś lek, moze steryd). Czyli wygląda na to ze mechanicznie można go spowrotem wcisnąć, ale nie za jednorazowym mocnym uciśnięciem, ale po uciskaniu codziennym przez dłuższy czas i o takiej sile ze nie jest to bolesne. A Pani ze wrośniętą blizną powinna udać się do dobrego rehabilitanta.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Kochani ja miałam ściągany płyn igłą po wcześniejszym wstrzyknięciu zastrzyka który musiałam kupic. Zabieg miałam 26.09 i w piątek 28.09 ściągłam opatrunek i ganglion nie znikną a poza tym ręka dalej boli i do tego jest ciągle zimna nie polecam ściągania płynu bo bardzo boli bo jest bez znieczulenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mam gangliona u lewej przy zewnętrznej stronie u stopy. Zciągali igłą lecz po dwóch dniach naszedł od nowa! Czekam na wizyte do ortopedy ,jeszcze dziesięć dni! Chyba będę musiała mieć operacje...*( Mam dopiero 13 lat!!! ( powstał od urazu po skręceniu) Bardzo się boję ,jeżeli przeszliscie taa operacje opowiedzcie o tym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rownież gandlion na prawym nadgarstku, męczę się z nim już dobre 12 lat. Mialam dwukrotnie usuwany iglą (wyciągnięcie galarety). Bolało nie przeczę. za każdym razem ganglion odrastał po kilku miesiacach. Następnie gdy był już duzy i bolesny skierowano mnie na zabieg usunięcia. Miałam usuwany w znieczuleniu ogólnym, ręka po zabiegu bolała, ale to pikuś. Zabieg mialam 2 lata temu, a do tej pory czuje że jest oslabiona, boli bardziej niż przed. ganglion po 4 miesiącach odrósł na nowo. Sama już nie wiem co robić. Lekarz mowi tylko kolejny zabieg, a ja boję się , że po kolejnym będę miała prawą rękę w totalnej rozsypce. Jutro ide kupić opaskę usiskową, może to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.. ja jestem prawdziwą weteranką! gangliona lewego nadgarstka mam już ponad 10 lat (z małymi przerwami)w 2001 roku miałam pierwszą punkcje,bez efektu,2002 pierwsza operacja usunięcia, po 3 miesiącach jeszcze większy urósł.potem kolejne 3 operacje,ostatnia we wrześniu 2011.ale w marcu 2012 dziad pojawił się ponownie.teraz ortopeda stwierdził że operacje nie mają sensu ,chodzę do niego raz w miesiącu na punkcje i wstrzykiwnie jakiegoś sterydu ,zrobił mi prześwietlenie a teraz wysłał mnie na rezonans magnetyczny nadgarstka, jutro jadę ustalić termin.przez te 10 lat przyzwyczaiłam się do bólu ręki, igieł i szpitali .czasami mam ochotę dać sobie spokój i po prostu go mieć, dopóki ktoś obcy nie powie mi.... *o boże co to pani ma na tej ręce ! i wtedy czuję się jak trędowata i lecę do ortopedy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam gangliona już od jakiegoś pół roku, ból niesamowity, ganglion nie jest duży, ale nie tylko mam ból bo i są momenty że odbiera mi całą ręke na kilka minut, nie czuje, zdrętwieje i nie moge niczym sama ruszyć, muszę kogoś prosic o poruszanie moimi palcami żeby troche przeszło. miałam specjalne maście, steryd wstrzykiwany 2 razy, wyciskanie go na żywca, wtedy wyszedł troche ale po 15 minutach znów narósł. I najgorsze jest to że lekarz nie chce podjąć się operacji, byłam u tylu ortopedów i nikt nie chce mi zrobić operacji, i mowią żebym sie przyzwyczaila do bólu. Czy to jest jakis sens tak cierpieć skoro jestem na architekturze i prawa ręka jest mi bardzo potrzebna. Co radzicie, iść do jesczez jakiegoś ortopedy i ubiegać się o operację/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Usunęłam gangliona z prawego nadgarstka ponad dwa tygodnie temu - jestem po zdjęciu szwów. W skrócie - zabieg w znieczuleniu miejscowym - podczas zabiegu miła rozmowa z chirurgiem - niewielki dyskomfort bo nie boli ale czuć wszystko - gorzej bywa u stomatologa - po zabiegu trzeba przetrwać jeden dzień na dobrej tabletce przeciwbólowej i jest znośnie - poza tym, że szyna na ręce jako zamiennik pół-gipsu to jest ok. Mój lekarz był i jest bardzo zaangażowany - oczywiście również ostrzegł mnie przed nawrotami. Trzeba pamiętać, że ręka stopniowo !!! ma wracać do aktywności, aby się wszystko dobrze zrosło - bo ganglion wydostaje się przez dziurę, którą należy *załatać*. Niestety jest to takie upośledzenie organizmu - i jeżeli już o nim wiemy - to zacznijmy szanować stawy zmniejszając w dużym stopniu ryzyko nawrotu. Póki co jestem optymistką - mi uciski i smarowania nie pomogły. Zamierzam stosować się do zaleceń i niestety tym samym zrezygnować z niektórych sportów przeciążających stawy. Dużo zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 6lat temu miałam operację cieśni nadgarstka, od jakiegoś czasu bóle wróciły, różnica? brak drętwień - reszta dokładnie tak samo, ból miejscowy, często zajmujący całą rękę a nawet bark. Byłam u mojego chirurga, rozpoznanie ganglion. Powiedział, że tylko operacja może pomóc... ufam mojemu chirurgowi ale mam pewne obawy co do czasu rekonwalescencji... a z przejęcia zapomniałąm zapytać. Jeśli więc macie doświadczenia z czasem, rodzajem usztywnienia, a głównie ile czasu po operacji będę mogła pisać, bardzo proszę, podzielcie się... PS. widziałam wpis o tym,że jakiś lekarz odmówił operowania - polecam swojego - Adam Lorczyński z Trójmiasta pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem gangliona na lewym nadgarstku.Udałem się do ortopedy, ten natomiast na początku dał szansę na nieinwazyjne załatwienie problemu - przepisał mi Refastin subs. czynna Ketoprofenum (podaje nazwę leku tylko w celach informacyjnych). Później miałem mieć zdjęcie rentgenowskie, ewentualnie operację. Po wybraniu wszystkich tabletek niewiele się zmieniło-guzek nieznacznie zmalał. Tak się złożyło, że przez pracę nie miałem kiedy udać się do lekarza. Po ok. dwóch miesiącach ganglion znikł :) Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gang. mam ok 8 lat,na początku wyszła buła o wielkości czereśni...po jakimiś czasie zaczęła przeskakiwać...potem strasznie boleć,0 ruchu ręką,drętwienie palcy,nie stety lekarz nic z tym nie zrobił... ja się przyzwyczaiłam do bólu...i tak było do teraz,gang powracał kilka rzy do roku...ostatnio,na poczatku lutego ból był nie do wytrzymania...i dostałam skierowanie do poradni,tam ortopeda powiedział że trzeba usunąć,tylko jest probkem bo gang sie rozlewa...tzn drętwienie palcy itd,cała ręka boli ,aż do łokcia....i jest problem bo nie jest w całosći ,tykjo go widac jak zginam nadgarstek....w pon ide na usg nadg,i zobaczymy co jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja miałam zabieg usunięcia we wtorek...dzis sobota nadal mam łuskę gipspsową i 4 szwy.... mam nadzieje ze to cholerstwo nie wroci...bo to w koncu prawa ręka... zabieg do przeżycia, gorszy ból po...pierwsza noc nieprzespana ale teraz jest juz w miare ok. w środe ide na kontrolę mam nadzieję że pozbęde sie gipsy.... i oby ganglion nie wrócił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Ja też jestem po zabiegu usunięcia ganglionu,a miałam go 16 stycznia w znieczukeniu miejscowym.Najgorsze było znieczulenie.Niestety wczoraj byłam u lekarza rodzinnego i powiedział mi,że może być nawrót bo wciąż mam w tym miejscu twardego guzka.Mam skierowanie na zabiegi ,może coś pomogą.Na usunięcie zdecydowałam się dlatego,że miałam guzka na wewnętrznej części prawej dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam ganglion od okolo 2 lat. Marca 7go mialem op. usuniecia tego guzka, bylem miesiac na zwolnieniu prawie wogole nie uzywalem tej reki zeby to jakos moglo sie wszystko dobrze zrosnac ale to i tak nic nie dalo. Dzis mamy 10 kwiecien gulka jest nadal w tym samym miejscu pod blizna do tego boli i kuje jak cholera bol reki oczywiscie takze powrocił i ta brzydka blizna... Ludzie nie dajcie sie ciac bo to i tak nic nie daje... Sprobujcie go jakos uciskac masowac stosowac opaski czy cokolwiek innego...tak jak gdzies wyzej kolega napisal o opasce ze sportowego(mam zamiar sprobowac tej metody) wiadomo ze nie kazdemu pomoze... pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni temu miałam operacyjnie usunięty ganglion z prawej reki,mam zdjęte szwy,wszystko jest niby dobrze,bo byłam u lekarza,a boli ,kluje,ręka drętwieje,szał.Ganglion pojawił się trzy lata temu,robiłam usg,potem rtg,nic nie wykazało,guzek rósł i sprawiał mi wielki ból.Po dwóch latach zrobiono mi punkcje,ale po kilku dniach guzek znów się pojawił i bardzo bolało.Dlatego zgodziłam się na zabieg operacyjny.Boli nadal,ręka drętwieje.Boje się ze ganglion znów urośnie.Proszę mi napisać jakich maści używaliście i jakich leków.Mieszkam w Austrii,a tu nic na tą dolegliwość mi lekarz nie chce zapisać,mówiąc,ze samo powinno się zagoić.Proszę o pomoc-kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, ze jeden chirurg odsyła mnie do innego, by ten coś zrobił z moim ganglionem? Muszę czekać aż dwa miesiące na wizytę u *specjalisty*, bo przecież wcześniej mnie nie przyjmie, a ręka coraz bardziej boli.. Mam trudności w pracy i obawiam się, że w trakcie sesji nie będę mogła już ruszać ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ganglion zrobił mi się około 4 tygodni temu na prawym nadgarstku. Nie bolało, ale nie wyglądało ładnie. Jednak minionej soboty podczas upojenia alkoholowego pozwoliłem koledze, aby mnie ugryzł. Ganglion znikł, zostało niewielkie opuchnięcie, nic nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam gangliona, sposób z opaską uciskową jest super, raz mi znikł, ale zapomniałam zakładać profilaktycznie jak już go nie było i powrócił :( Teraz znów zaczynam zakładać opaskę i jeśli zniknie będę ją dłuugo nosić. Gangliona mam ok 10 lat, z tym, że znikał i powracał wielokrotnie. Teraz jest ogromny i dlatego mnie denerwuje, do tego ręka zaczęła mnie boleć. Pozdrawiam ganglionowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi ganglion się pojawił ponownie jakiś tydzień może dwa temu w tym samym miejscu, w którym pojawiał się już 4-rokrotnie na prawej ręce. Nigdy wcześniej mnie nie bolał, a teraz wręcz nie mogę wytrzymać. Ten ból jest dla mnie największym problemem, ponieważ tak samo w pracy jak i na uczelni prawa ręka jest mi bardzo potrzebna. Nigdy wcześniej też ten guzek nie był aż tak twardy. Wyczytałam, że gangliony są nowotworowe a jeżeli zawierają tkankę litą to mogą być złośliwe. W poniedziałek miałam zamiar iść z tym w końcu do lekarza, ponieważ poprzednio wystarczało posmarować maścią i usztywnić - teraz już to nie działa. Guz nadal boli i jest twardy. Naprawdę się boję...byłam już nastawiona na operację żeby to usunąć, ale kiedy przeczytałam tu to wszystko zaczynam wątpić w to czy w ogóle się odważę choćby iść do tego lekarza w pon. W tym momencie nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość mama

Witam. Czytam te wszystkie komentarze i ogarnia mnie mega przerażenie. Jutro mam wizytę z córką u chirurga ma to na prawej rączce. Tylko jak tu czytam wszyscy chorzy to osoby dorosłe ewentualnie nastolatki a moja córka ma 8 lat .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2012 o 16:29, Gość luska napisał:

witam. ja mialam dzisiaj zabieg igla. straszny bol, nie zycze nikomu. i lekarz powiedzial, ze potrzebna bedzie operacja. moze ktos opisac operacje i co sie dzialo z reka pozniej? i jesli jest w stanie cene operacji

Ceny są mega różne.. trzeba dzwonić i pytać, bo potrafią być różnice nawet w połowie ceny. Ja miałam usunięcie w klinice Handproject i zabieg był przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Nic nie było czuć, więc nawet nie wiem co tu powiedzieć o samych odczuciach 😉 Ręka po zabiegu bolała, bo rana, ale normalnie trzeba było zmieniać opatrunki i oczyszczać. Teraz po zabiegu minęły 3msc i jest wszystko ładnie zagojone i nie czuć żeby cokolwiek się formowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×