Ból śródstopia przy chodzeniu lub ucisku a bolesne zgrubienie

u?ytkownik
Basia

Witam
Mam problem z lewą stopą. Od listopada boli mnie śródstopie w okolicy IV kości (ból występuje tylko przy chodzeniu lub ucisku tego miejsca), pojawiło się również w tym miejscu zgrubienie, taki jakby guzek o średnicy ok 3cm , niewidoczne ale wyczuwalne i bolące przy dotyku.Śródstopie i czwarty palec są lekko opuchnięte. Byłam u lekarza, robiłam rtg i badania podstawowe i wszystko ok. Żadnego złamania, w styczniu miałam robione zabiegi: laser i jonoforezę i nic, wciąż nie mogę chodzić. Lekarz twierdzi, że sprawa przeciążeniowa i przepisał mi tabletki piroxicam. Proszę o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Trudno mi określić co to może być bez bezpośredniego badania. Na pewno leczeniem najlepiej powinien zająć się ortopeda. To zapewne jakiś miejscowy odczyn zapalny, być może właśnie powstały przez przeciążenie śródstopia. W takim wypadku do rozważenia zastosowanie miejscowej blokady może okazać się najkorzystniejszym sposobem leczenia.

u?ytkownik
Basia

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Muszę powiedzieć, że jestem już załamana, z bolącą stopą naprawdę ciężko jest funkcjonować. U ortopedy byłam (nawet dwóch)- tabletki i oszczędzać stopę- ale nic to nie pomaga. Dodam, że nie chodzę dużo, rzadko wkładałam szpilki (od czasu jak zaczął się ból nie miałam ich na nogach), najczęściej są to jakieś buty sportowe ,nie mogę zrozumieć jak mogłam przeciążyć tę stopę.

u?ytkownik
ela

Witam ja mam to samo co ta pani co by bylo dobre dorazinie na ustapienie bólu?

Twoja odpowiedź