Ból po usunięciu pęcherzyka żółciowego

u?ytkownik
Halina

Jestem 6 tygodni po usunięciu pęcherzyka metodą laparoskopową. Cały czas występuje lekka opuchlizna i odczuwam stały ból w prawym podżebrzu. Jest to ból o różnym natężeniu – nasila się podczas długiego przebywania w pozycji siedzącej, w trakcie pochylania się lub dotyku bolącego miejsca. Czasami łapie mnie bolesny skurcz, który przechodzi po kilku minutach. Pomimo tego, że stosuję nadal dietę oraz zażywam Espumisan, po wypiciu lub zjedzeniu czegoś (w niewielkich ilościach) często wszystko mi się odbija i pojawia się odczucie przepełnienia.
Badanie USG brzucha nie wykazało żadnych niepokojących zmian ( Wątroba, trzustka i śledziona -niepowiększona, drogi żółciowe- nieposzerzone, PŻW ok.3- 4 mm średnicy, brak złogów). Natomiast zostało przeprowadzone w trudnych warunkach z powodu dużej ilości gazów w jelitach. Jestem tym wszystkim zaniepokojona, nie wiem, czy powinnam powtórzyć badanie USG czy nie ma takiej potrzeby.
Czy w/w objawy mogą być przejściowe, bo wynikają z dostosowania się organizmu do innego sposobu funkcjonowania (tj. bez pęcherzyka) i w związku z tym konsultacja z lekarzem jest bezcelowa bo dolegliwości po jakimś czasie mogą same ustąpić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Na pewno należny skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jeśli w USG jamy brzusznej nie stwierdzono żadnej patologii może trzeba poszukać patologii w zakresie żołądka lub dwunastnicy (ewentualnie zaleci lekarz gastroskopię).

u?ytkownik
montorenia

A ja jestem 10lat po laparoskopi i na szwie z prawej strony zrobil mi sie twardy wyczuwalny goz niebolacy ale naokolo zaczerwieniony i swedzi gdy go mocno przygniotlam to kropka plynu z niego wyciekla i tez czekam na badanie do dermatolga bo chirurg nie wie co to pierwszy raz z takim czys sie spotkal

u?ytkownik
Agnieszka

Dzień dobry!

Miesiąc temu miałam usunięty woreczek żółciowy metodą laparoskopową. Do tej pory czułam się bardzo dobrze, rany szybko się zagoiły, do normalnej diety również powróciłam dość szybko, chociaż wciąż unikam jedzenia tłustych i ostrych potraw.
Jednakże od kilku dni odczuwam kłujący ból pod żebrami, pojawia się co jakiś czas w okolicach wątroby. Parę dni temu czułam także dziwny metaliczny smak w ustach, a po zjedzeniu czegokolwiek odbijało mi się. W aptece farmaceutka zaproponowała mi tabletki Boldaloin, po których metaliczny smak zniknął.
Co to może oznaczać? Czy powinnam udać się do lekarza?

Twoja odpowiedź