Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szkodliwość odżywek białkowych


Gość Kamirs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat . Ważę 60 kg .Wzrost 174cm . Mam zamiar zakupić sobie odżywkę białkową. Dokładny opis(ze strony) : Odżywki białkowe (wysokobiałkowe, tzw. proteiny) Zawierają głównie białko (75-95%). Zazwyczaj w ich skład wchodzą zagęszczone białka pochodzące z soi, serwatki i jaj. Odżywki białkowe stosowane są przede wszystkim w dyscyplinach siłowych i szybkościowo siłowych. Można je również stosować przy dużych obciążeniach w dyscyplinach wytrzymałościowych i celem zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. W sporcie odżywki białkowe wykorzystywane są do przyrostu masy mięśniowej, co jest niezbędne dla zwiększenia siły i mocy oraz w dyscyplinach wytrzymałościowych, by zastąpić białka uszkodzone podczas treningu. Białka są też pomocniczym źródłem energii. Spożycie odżywki białkowej zaraz po treningu siłowych i około 2 godziny po treningu może spowodować stymulację hormonu wzrostu i insuliny co działa anabolizująco na przyrost masy mięśniowej. Stosowanie odżywek białkowych powinno być korzystne dla zdrowia, gdyż są wytwarzane z wysokiej jakości białek, a nie zawiera tłuszczów i cholesterolu. Osoby z chorobami nerek i wątroby ostrzega się przed spożywaniem dawki większej niż 1.6 g/kg masy ciała dziennie. Pytania: 1.Czy kupując odżywkę w tym wieku nie będzie to szkodliwe? Mam zamiar przybrać na masie mięśniowej. 2.Czy białko powoduje raka,zapalenie wątroby,uszkadza wątrobę,uszkadza nerki,źle wpływa na wątrobę? 3.To nie są sterydy ? 4.Uprawiam karate i mam zamiar zbudować mięśnie by być silniejszy na treningach.Czy powiązanie karate + siłownia będzie szkodliwe? Substancje zawarte w odżywce którą kupuję: Zawartość w porcja (29,4 g): Wartość energetyczna 110 kcal/461 kJ Białko 24 g Węglowodany 3 g Tłuszcz 1 g Wapń 140 mg Sód 60 mg Potas 220 mg Profil aminokwasowy w porcji(29,4 g): Alanina 1180 mg Lizyna 2233 mg Araginina 505 mg Metionina 492 mg Kwas asparaginowy 2315 mg Fenoloalanina 748 mg Cystyna 494 mg Prolina 1509 mg Kwas glutaminowy/ Glutamina 4082 mg Seryna 1126 mg Glicyna 412 mg Treonina 1654 mg Histydyna 423 mg Tryptofan 405 mg Izoleucyna 1573 mg Tyrozyna 703 mg Leucyna 2531 mg Walina 1422 mg 5.Czy dane substancje wymienione powyżej są szkodliwe ? Jak tak to w jakim stopniu ( Ból brzucha, uszkodzenie (...))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy kupując odżywkę w tym wieku nie będzie to szkodliwe? Mam zamiar przybrać na masie mięśniowej. - w twoim wieku odradzam stosowanie odżywek 2.Czy białko powoduje raka,zapalenie wątroby,uszkadza wątrobę,uszkadza nerki,źle wpływa na wątrobę? - nadmierne ilości białek mogą zaburzać funkcję wątroby i nerek 3.To nie są sterydy ? - to nie są sterydy 4.Uprawiam karate i mam zamiar zbudować mięśnie by być silniejszy na treningach.Czy powiązanie karate + siłownia będzie szkodliwe? - nie 5.Czy dane substancje wymienione powyżej są szkodliwe ? Jak tak to w jakim stopniu ( Ból brzucha, uszkodzenie) - z umiarem nie są szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość news 2012

Jak widzisz skład jest zniwalający. Połowa rzeczy jest właściwie nieznana a pamietaj, że papier przyjmie wszytsko. Nawet jak będą tam dosypywane sterydy, to jak jest to mocny koncern farmakologiczny, to i w łapę da sanepidowi i nawet nie będziesz wiedzieć jak będziesz w tych prochach sterydy w siebie wciskał. Pamietaj, papier przyjmie wszytsko. A co jest w środku to tego sam bóg nie wie, bo robi je szatan, byś dymał więcej i więcej kasy. Wtedy się bogaci. No wiesz... tony pudru + kilka gran metanabolu i można powiedzieć, że sprawa załatwiona. TAkie podsypki. Nie wiem czy na 100% tak jest ale wiem, że nie jest to niemożliwe. Wystarczy, że spławią sanepid dobra kaską smarując po apie i sprawa załatwiona. To tak sano Jak hardkorowy koksu. Myślisz, że po tych odżywkach rocket fuel, to będziesz wyglądac jak on? Chyba śnisz. Musiałbyć duuużo myśleć nad czystymi sterydami + stekami, by osiągnąć takie przyrosty, które bagatela są brzydkie, bo prowadzą w jakimś sensie do kalectwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w skład tej odżywki wchodzą wszystkie białka syntetyzowane przez nasz organizm.. wystarczy trochę wiedzy żeby wiedzieć co to jest. najprostsze, najłatwiej przyswajalne białka kodowane na RNA i DNA. :D czyli jeśli przyjmiemy je z pożywienia to ułatwimy pracę organizmoiwi który i tak te białka tworzy. :D to tak jakby potrzebować pieniędzy i część samemu zarabiać a część dostawać za darmo. :D ale z tym, żeby pilnować proporcji się zgodzić muszę. PS. Nie rozumiem czemu nawet w takiej kwestii snujecie teorie spiskowe z sanepidem i dawaniem w łapę. Niewiedza czy moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też preparaty dobrze przyswajalne przez organizm i odpowiednio zbilansowane, które nie szkodzą zdrowiu. Odżywki białkowe sprzedawane w G-Supplements są dobrej jakości i można je dobrać do swoich potrzeb, czyli do treningu, jaki się planuje. Wszędzie jest ważny umiar i dobry plan pracy nad swoim ciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Odzywki w tym wieku są nie wskazane. Jeśli masz 16 lat i ważysz 60 kg przy wzroście 174cm to nie tragedia, szczególnie że trenujesz karate. Odzywki sobie odpuść szkoda kasy i zdrowia. Powinieneś po prostu regularnie jeść. Zwiększ ilość posiłków i ustal godziny ich spożywania i trzymaj się tego. Po pewny czasie zaczniesz odczuwać głód gdy będzie zbliżać się godzina posiłku. To będzie dobry znak. Oznaczać to będzie przyzwyczajenie organizmu do regularnego jedzenia. Jesli chodzi o ćwiczenia to nie przesadzałbym. Szczególnie, że trenujesz karate. Ciężki wysiłek wywoła zmęczenie co za tym idzie będziesz słabszy na treningu karate. A bez regularnego jedzenia waga zacznie spadać. Jesli chcesz zwiększyć siłę rób dłuższą i intensywniejszą rozgrzewkę przed treningami karate. Ćwicz w domu głównie rozciąganie mięśni narazie bez ciężarów. Rób dodatkową rozgrzewkę tylko że w domu,, wymachy ramion kilka przysiadów pompek i będzie dobrze *) I jedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wcale szkodliwe,czy jak jesz piersi z kurczaka to się jakoś inaczej czujesz ? To to samo.Jedynym całkowicie realnym zagrożeniem jest -PRZEBIAŁKOWANIE. Jeżeli będziesz spożywał z umiarem z pewnością wyjdzie ci to tylko na dobre, ale najpierw upewnij się czy nie jesteś uczulony na żadny ze składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o suplementy dla sportowców, wiele osób reaguje na nie negatywnie i zastanawia mnie to, dlaczego. Nie są one przecież niczym złym. Przeciwnie, dobrze dobrane suplementy potrafią zdziałać prawdziwe cuda. No ale właśnie tutaj pojawia się słowo klucz, to jest dobrze dobrane. http://www.maxbody.com.pl/kategoria-produktu/hmb/hmb Musicie się zastanowić nad tym, czego potrzebujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po badaniach i odzywki typu bca czyli niby aminokwasy rozgalezione super bezpieczne zniszczyly mi nerki i te bialko tez niszczy nerki bo to sztucznie wytwarzane chemicznie chirurg powiedzial ze zatykaja jakies waleczki czy cos tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×