Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdjęcie szwów po drenie (odma opłucnowa samoistna)


Gość Karina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po jakim czasie powinny zostać zdjęte szwy po drenażu odmy opłucnowej samoistnej??? W szpitalu trzech lekarzy podało mi 3 różne odpowiedzi i nie wiem kto ma racje. 3 dni, 7 czy 12 dni??? Jak długo zrasta sie tkanka w sródku ciała po drenie??? ( dren miałam założony 7 dni, 2 razy zaciskany) Dzis jest 5 dzień od wyjecia drenu i *zaszycia* rozciecia. Mam podwyższona temperature ciała 37- 37,3 C (wiem że jak sie goi to organizm może tak reagować). Miejsce założenia szwów jest bardzo mocno zaczerwienione (ciało jest rózowo-bordowe) i mocno ciągnie, nie ropieje, przy szwach widoczny jest tylko malutki strupek. Dodatkowo bardzo boli mnie cała pierś po stronie założenia drenu, przy najmniejszym dotyku pojawia sie natychmiast zaczerwienienie. Nie są to moje pierwsze w życiu szwy ale tym razem boje się ze mogły zostac za mocno ściagniete i ze sie wrosna w ciało. Z góry dziekuje za odpowiedz Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jasno określonego czasu na usunięcie szwów z jamy opłucnej po drenażu odmy. W zależności od kontrolnych badań RTG, jeśli po zaciśnięciu drenów nie ma śladów odmy wtedy można usunąć dren. Najczęściej dzieje się to w krótkim czasie 3-5 doby. Po usunięciu drenu zgojenie się skóry i tkanki podskórnej to około 14 dni. Niech się Pani nie martwy szwy nie wrosną nigdy tak mocno, żeby ich nie można było usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam po 14 dniach od wyjęcia drenu, jestem w tej chwili już 2 tygodnie po zdjęciu szwów. Nie wygląda to nawet najgorzej, zrobił się mały strupek który w tej chwili pomału odpada. Sama rana ogólnie nie boli ale wszystko dookoła jest nadal zdrętwiałe i obolałe ale już nie aż tak bardzo. Lekarz powiedział że są to normalne objawy pooperacyjne (5tygodni po operacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio odmę opłucnową samoistną po raz 7 więc jakby można by to bło nazwać weteran wkońcu zdecydowałem się na operację ponieważ ciągle odmy się powtarzały i szwy zdjąłem 11 dni później pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×