Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do sprawności po zmiażdżeniu stopy dużym ciężarem


Gość sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 5 dni temu miałem wypadek w pracy. Wałek ważący ok 900kg do tony spadł mi na lewą stopę. Po zdarzeniu zaraz zdjąłem but ochronny który tez został zmiażdżony (jedni twierdzą że mi uratował noge a inni ze zaszkodzil- to zalezy pewnie od tego jak to się dokladnie stało). Oczywiście ten ciężar to ciężar wałka, a z jaką mocą zostałem uderzony tego nikt nie wie bo moc mogła się różnie rozłożyć. Kości są zmiażdżone, stopa nadal opuchnięta i poraniona. Nogę mam w szynie, a stopę w opatrunku który jest codziennie zmieniany. Nie wiem dokładnie co dostaje za leki ale raz dziennie antyzakrzepowy zastrzyk w brzuch, jakieś przeciwinfekcyjne i antybiotyki. Oczywiście niezliczoną ilość środków przeciwbólowych. Na samym początku dr straszył mnie amputacją dużego palca a nawet całej stopy ale do tego nie dojdzie bo mam czucie w palcach i gdy sie starm nimi poruszyć to lekko drgną. Nogę mam trzymać nieco wyżej żeby nie doszło do zakrzepów ale mimo ze jest tylko kilka cm wyżej od reszty ciała to czuje jak by drętwiała. Lekarz mówi, że tak ma być ale nie do końca mu ufam, No bo przecież jeżeli krew mi tam nie dochodzi to może dojść do martwicy ale w koncu on jest lekarzem nie ja. Robie więc jak karze i dostaje zastrzyki przeciwbólowe. Dr mówi, że mam cierpliwie czekać i najprawdopodobniej nie będę miał zabiegu. Napisze jeszcze za jakiś czas jak się sprawy mają. Jestem mężczyzną mam 21lat. PYTANIE: Ile może trwać leczenie i calkowity powrót do zdrowia? Czy całkowity powrót do zdrowia jest wogóle możliwy? Czy uczucie drętwienia stopy jest normalne? Po 6 dniu skapnołem się że nie mam czucia w drugim palcu(tym najdłuszym) ale dr mowił, że nerwy same się zregenerują bo palce maja wspolne nerwy.. zobaczymy. Po 7 dniu jak chciałem chodzic i spusciłem noge na dół zaczeło strasznie boleć, czego wczesniej nie było. Rechabilitantka mowila ze odzyskuje czucie i to dla tego. Mam duzo siedzieć i starać sie wstawać co jakiś czas i przechadzać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trzy miesiace temu mialem tez zmiazdzenie stopy i bralem te same zastrzyki w brzuch tez mi dretwiala stopa to normalne przy tym ciezarze mi przygniotlo 14 ton ale jeszcze malo ruszam palcami i troche zdretwiala mysle ze bedzie ok takze z twoja noga bo ja po trzech miesiacach nawet dobrze ale jeszcze ze trzy bede w domu w szpitalu lezalem 10 dni pozdrawiam tomek z czestochowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a interesowaliście się dochodzeniem odszkodowania z tego tytułu? zobaczyłam wasze informacje, ponieważ pracuje w kancelarii odszkodowawczej i właśnie mam podobny przypadek. Właśnie opisuje sprawę zmiażdżonej stopy tirem. fatalna sprawa:(... Minęło pół roku, a nadal nie widać szczególnej poprawy. Ponadto bardzo powoli się goi. W każdym razie życzę powodzenia. Pozdr. kamila. Gdybyście byli zainsteresowani odszkodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajmon ja juz lecze sie 8 miesiac powoli zaczynam chodzic !mialem amputowane dwa i pol palca 4 zlamania otwarte z przemieszczeniem paliszki palcow 3 zlamania otwarte kosci srodstopia przeszczep skory ktory sie nie przyjal ! chcialbym pare rad co do odzkodowania z zus !a moja sprawa zajmuje sie prokuratura prokuratura umozyla slectwo co robic!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam*D tu sajmon:) jutro miają dwa miesiące od wypadku:) jak sie okazało po wyjsciu ze szpitala (tez10dni) na wypisie miałem napisane ze to było mocne zbicie i złamanie piątej kości guzowatości. Czyli jakaś tam jedna kostka się złamała a poza tym noga spuchnęła i poraniła się, troche nerwów się pozrywało albo pozanikało.. nie wiem nie znam się.. w każdym bądź razie nie czuje jednego palca u stopy.. drugiego od środka.. tego najdłuższego. Do lekarza jeżdżę średnio dwa razy w tyg na zmianę opatrunku i sprawdzenie stanu stopy. Po dwóch miesiącach stopa jeszcze trochę opuchnięta pod spodem, 4/5 dziurek na tej opuchliźnie która po ok 4/5tygodniach była łyżeczkowana (robienie dziurki w opuchliznie) i wyciskali mi z tych dziurek krew jakąś rope itp.. miałem przez dzień czy dwa opatrunek srebrny, ale to chyba tylko z ciekawosci jak zareaguje rana.. potem wróciliśmy do starej metody czyli oczyszczenie rany (octeniseptem), troszkę sciągania starego naskórka (samodzielnie w domu przy zmianie opatrunku niemal codziennie), nałożenie nowego opatrunku i bandaż. Szyne mialem przez miesiąc, a od drugiego miesiąca (od dwóch dni wlaściwie) zaczołem stawać lekko na pięcie:) Reasumując powoli do przodu, chodzenie o dwóch kulach (mam nadzieje ze na dniach o jednej) aa no i jeszcze przez ok 6 tyg bralem te zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch. Jestem dobrej myśli:) za dwa miechy mam nadzieje chodzić normalnie a za 5/6 biegać. Co do odszkodowania to po leczeniu chyba.. chorobowy dostaje z ZUSu ale w moim przyapdku jest to troche bardziej skomplikowane.. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a przede wszystkim dobrego nastawienia psychicznego bo to jest moim zdaniem najważniejsze w leczeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem 15 pażdziernika wypadek w pracy. Wozek leektryczny przygniótł mi nogę do metalowej rurki (osłona maszyny). Na wózku miałem towar, który ważył pół tony. Od razu po zdarzeniu trafiłem do szpitala, lekarz powiedział,że nic złamanego nie ma tylko jest zmiażdżona - napisał *stłuczenie śródstopia lewego. RTG b.z. urazowych. Obrzęk i dol. bólowe okolicy II i III śródstopia lewego. Unieruchomienie w szynie gips. ?Rp. Fraxiparine 0,6 1x1, Aglar15 1x1, cyclo3Fort 2x1. Elewacja k. dolnej lewej.* po trzech dniach bolało mniej i troche chodziłem po domu,ale od następnego dnia już coraz gorzej boli, nie mogę prawie wcale chodzić, stanąc na tą lewą stopę. Gdy leżę lub siedzę,a po tym wstanę czuję jakby miało mi zaraz *rozsadzić* tą stopę w okolicy podbicia.. Czy to normalne? W środę dopiero idę na kontrolę do Poradni Ortopedycznej... mam nadzieje,że ktos mi tu odpisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi spadł akumulator dislowski na duży palec u nogi paznokiec pękł i z jednej strony wyrwało go ze skóry z boku palca skóra pekła i wydostaje się tędy krew z ropą zmieniam opatrunki ale nie czuje aby była kość połamana mogę chodzic lecz ten paznokiec mnie uciska i mam małe problemy obłozyłem lodem i opuchlizna zeszła i ból miną. ps nie byłem u lekarza ponieważ boje się szpitali i lekarzy. Przypomne że akumulator miał 70ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich potrzebuje pomocy rady !!!bylem 18 miesiecy temu mialem wypadek w pracy ciezar spadl mi na noge doznalem urazu zmiazdzeniowego stopy prawej a dokladniej zlamanie otwarte paliczkow palcow2,3,4,5.Zlamanie otwarte3,4,5kosci srodstopia z przemieszczeniem.Stluczenie skory i tkanek miekkich.defektplytek paznokciowychpalca 2 i 1 calkowity.utracilem 3 palce 5 4 i 2 czesciow.przeszczep skoryktory sie nie przyjal.zalozylem sprawe zakladowi i prokuratura odrzucila.miale dzis komisje w zusie i lekarz orzecznik przyznal mi 6 procent trwalego uszczerbku na zdrowiu! co robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja uległem podobnemu wypadkowi tydzień temu (około tony spadło mi na lewa stopę) opuchlizna już mi prawie zeszła tylko trzy najmniejsze palce bolą a w zasadzie to pieką, nawet dam już rady chodzić bez kul na pięcie tylko jak opuszczę nogę to strasznie boli tak jak by mila za chwile eksplodować, oczywiście mam szynę i zastrzyki antyzakrzepowe. Mam nadzieję że już za tydzień góra dwa wrócę do pracy... Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj syn trzy dni temu tez doznał znóżdzenia stopy nie ma czucia w paluchu i dwoch małych palcach . Jak powiedziałł lekarz lekarz takie objawy to martwica bo. brak krążenia w małych naczyniach. Polecam konsultacje we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Konsultacje są tylko między szpitalne Ina zlecenie lekarza . Można też zrobic zdjęcie stopy przesłać na adres e-mail ze strony centrum i lekarze doradzają telefonicznie. Zajmują się właśnie leczeniem tkanek miękkich i skóry, a potem rewenvtualną rekonstrukcją i plastyką. Polecam konsultacje są pn-pt 8-9. Mój syn po tamich konsultacjach został tam. W takich przypadkach po wielu rozmowach z różnymi specjalistami wiem że najważniejszejszejestzapewnienie ukrwienia i jak najszybsza pino chirurgów naczyniowych max 5-6 godz od urazu. Ortopedzi i tak mogą zająć się kośćmi drobnym stopy sery i dwa i dwa miesiące później bo muszą wygoić się tkanki miękie. Doradzam konsultacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam P.Kasia.ja znam dobrego ortopedy ,nazywa sie Marcin Błoński,pracóje w otwocku w szpitalu i tez przyjmuje pacienów w warszawie ktory mnie operował,własnie zmiazdzyłam lewą stope w windzie i mam złamane palce i scziegna zerwanie.Jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, tydzień temu zdarzył mi się wypadek przy pracy. Spadł mi na dwa palce wał, który ważył około 60-70kg. Pierwsza diagnoza to złamanie otwarte dwóch górnych części palca i jak to powiedział lekarz ,,możliwa amputacja*. Po 7 dniach zauważono martwice opuszka palca ( taki mały czarny placek) ale obok był widoczny powrót ukrwienia opuszka więc był to bardzo dobry znak. Dodam, że ani przez chwilę nie straciłem czucia palca. Jak myślicie, czy będzie możliwość powrotu do zdrowia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×