Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopowe usunięcie torbieli jajnika


Gość Anka Kowalska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem studentką 5 roku. Piszę pracę na temat: *Ja cielesne kobiet po mastektomii i operacjach ginekologicznych.* Poszukuję Pań, które zechciałyby podać swojego maila i wziąć udział w badaniach całkowicie anonimowych przeprowadzanych drogą mailową, które posłużą tylko i wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Bardzo proszę o pomoc, nie zajmie to Paniom dużo czasu, a jakże ułatwi mi napisanie pracy magisterskiej opartej na badaniach. Jeśli któraś z Pań wyrazi zainteresowanie to proszę o podanie e- maila, a ja wyślę na wskazany adres kwestionariusze lub można napisać bezpośrednio na mojego maila ( karolka.karola@gmail.com ), a ja odeślę kwestionariusze wraz z bliższymi informacjami o mnie i instrukcje do kwestionariuszy. Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam, Karolina K. W razie pytań i wątpliwości proszę pisać : karolka.karola@gmail.com (ankieta jest kierowana do wszystkich kobiet po operacjach ginekologicznych* usunięciu jajników, jajowodów, macicy, trzonu macicy itp.) P.S. Po obronie zainteresowanym osobom mogę przesłać wyniki badań smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do laparoskopii usypiają Cię całkowicie, więc nic nie boli, bo śpisz.. Ja miałam tydzień temu usuwaną torbiel ok. 9 cm, poszłam do szpitala, zrobili mi badania (krew,EKG, mocz, cytologia itp.). Następnego dnia kazano pić specjalną sól na przeczyszczenie jelit, następnego dnia dali mi *glupiego jasia* i sama o własnych siłach poszłam na salę operacyjną, tam mnie uspili i wycięto torbiel oraz dodatkowo zrosty po wyrostku robaczkowym. Obudziłam się już na swoim łóżku na sali, dostawałam przeciwbólowe zastrzyki, więc nie było aż tak dużego bólu, wszystko do przeżycia. Na drugi dzień byłam słaba, ale już wieczorem wstałam i chodziłam powolutku. W sumie bylam 5 dni. Teraz już minął tydzien i idę na zdjęcie szwów, czasem cos zaboli w brzuchu - wiadomo goi się, i troszkę *rwią* rany - ale jest OK. Cieszę się, że już po! Bardzo się bałam przed zabiegiem, ale jestem po i nie ma się czego bać. Polecam klinikę w Bytomiu i wspaniałych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam operowana 7 tygodni temu. miałam torbiel endometrialną 8 cm. teraz biorę vissane , które niestety trochę powalają mnie z nóg. teraz zaczął bolęć mnie brzuch z prawej strony szczególnie podczas ruszania się , nie wiem co to może być .pomału dostaję szału , bo zamiast wracać do lepszej formy , to co chwilę coś się odzywa. a jajnik równięż usunięto , 2 tygodnie po operacji czułam się lepiej niż teraz , mogłam się nawet położyć na prawej stronie a teraz odczuwam ból i jakby pieczenie.po zabiegu byłam już 3 razy u ginekologa ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Miałam torbiel na prawym jajniku ,został usunięty w całości.Bardzo mnie zastanawia dlaczego mam ból w lewej pachwinie a nie w prawej.Z prawej strony pod brzuchem mam jeden szew natomiast z lewej trzy szwy ,czy aby mnie żle nie zoperowano.Zabieg miałam trzy dni temu.Jeżeli ktoś miał taki zabieg to bardzo proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mam torbiel prostą jajnika prawego 7cmx5cm,mam miec niedługo operację laparoskopowa,bardzo sie boje,bo lekarka powiedziała mi,ze w razie komplikacji z usunieciem jej laparoskopem,musze miec ciete podbrzusze...mam obawy przed bólem,popoeracyjnym,gdyz jakby nie patrzec zapewne moze byc to dłuzszy czas powrotu do zdrowia.....po takiej ingerencji...proszę o opinię...POZDRAWIAM WSZYSTKIE KOBITKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny! ja mialam 3 dni temu laparoskopie. Jeden torbiel 4cm mi pekl wiec bylam zmuszona do zabiegu, wiec przy okazji usuneli mi drugiego torbiela.Od w wczoraj jestem w domu i czuje sie dobrze, tylko szyko sie mecze. juz zdazylam wysprzatac mieszkanie*) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mialam 2 tyg temu usowany prawy jajnik i torbiel na lewym jajniku. Operacje mialam w holandii. w poniedz. 2 tyg temu, zglosilam sie do szpitala na umowiona godzine. bylam o 10 a o 10.50 juz mnie wiezli na sale operacyjna. obudzilam sie o 15.30. mialam wyjsc ze szpitala wieczorem ale wyszlam na drugi dzien. czulam sie super, nic mnie nie bolalo. nie mialam robionej lewatywy a na kolacje moglam jesc wszystko to, co inni. obsluga super, szpital-niczym hotel. nie ma sie czego bac. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, miała w październiku laparaskopie,usunięto mi guza jajnika lewego, mięśniaka i torbiele z jajowodów. Strasznie bałam się narkozy. Natomiast naprawdę nie jest tak źle. Wiadomo, że każdy ma inne odczucia. Natomiast zostałam przyjęta do szpitala w środę, wiadomo: mało jesz/ograniczenia, czopki, może być espumisan, lewatywka(robi się samemu). W czwartek o 13-ej operacja a wieczorem już śmigałam sama. Nie tak jak normalnie ale sama chodziłam. Straszne jest uczucie po cewnikowaniu ale dobrze, że jest to wszystko robione pod narkozą.Dziewczyny naprawdę to nic strasznego.Troszkę bolał mnie brzuch podczas wstawania z łóżka. Obecnie czekam na wyniki od 26.10.Min 2 tyg czeka się na wyniki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeste po zabiegu 3 dni.usowali mi potworniaka z jajnika i powiem szczerze ze bedzie o wiele gorzej niz bylo.jestem panikara,ale dalam rade.pierwszy dzienlewatywa,ktora jest zupelnie bezbolesna wrecz smieszna,rano kroplowki,tabletka szczescia i na blok.cewnik zakladaja podczas zabiegu takze nic nie czulam dzieki narkozie,po zabiegu przewoza na sale spalam cala dobe dostalam kilka kroplowek przy ostatniej dopiero zwymiotowalambol odczuwalam przy chodzeniu i smianiu sie ale sa takie leki przeciwbolowe ktore na prawde lagodza bol,wyjecie cewnika rownie mnie smieszylo jak lewatywa poniewaz bylam przygotowana na okropny bol a okazalo sie zupelnie bezpolesne,wazne zeby po woli wstawac i po troszku chodzic wiem ze kazda z nas ma inny organizm i wie najlepiej co w takiej chwili jest dla nas dobre ale lezenie w niczym nie pomoze,przy kompaniu popros o pomoc bo mozezesz zaslabnac,,na druga dobe do domku nie jest zle na prawde dziewczyny nie bojcie sie da sie to przezyc a zdrowie jest najwazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie,w pierwszym zdanie powinnam napisac ze myslalam ze bedzie o wiele gorzej niz bylo,sorki kobietki nie chce was straszyc po prostu pomylka i i jeszcze jedno jest nas bardzo wiele warto sie badac i robic takie zabiegi jesli lekarz proponuje nie bojccie sie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałam, że czeka mnie laparoskopowe usunięcie torbieli jajnika. Zabieg będę miała w Poznaniu na Polnej. Mimo, że wszystkie piszecie, że nie ma się czego bać, to jednak jestem pełna obaw. Chyba nawet nie chodzi mi o jakiś szczególny ból, ale bardziej o upokarzające zabiegi typu lewatywa, cewnikowanie. No i najgorsze dla mnie jest jeszcze to, że będę zmuszona do przerwy w sporcie. Jestem dość aktywna: biegam, uprawiam jogę, chodzę na treningi obwodowe, TRX, ćwiczenia na brzuch. Kilka miesięcy przerwy to dla mnie koszmar i żal utraty kondycji :( Aha i jeszcze coś: może któraś z Was też była w poznańskiej klinice na Polnej. Jakie tam są warunki (ile osób w pokoju, jakie traktowanie itp). Będę wdzięczna za kilka słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po laparoskopii torbieli jajnika i naprawdę nie ma się czego bać Ja trafiłam do świetnej placówki: Olmedical w Częstochowie i nie mogłam sobie wymarzyć lepszej opieki. Zabieg był przeprowadzony bardzo sprawnie i wiedziałam, że jestem pod dobrą opieką. Po zabiegu trochę brzuch bolał - to normalne, ale na pewno mniej niż po tradycyjnej operacji. A przy tym mam właściwie mały znak po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×