Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda struktura w boku przy rozluźnionych strukturach brzusznych


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu miałem robione badanie USG jamy brzusznej (lat 38). Badanie wyszło bez zastrzeżeń, wykonał je doświdczony chirurg urolog. Ciekawi mnie jedna rzecz. Gdy stoję rozluźnię powłoki brzuszne przy mocnym ucisku z parwej strony wyczuwam pod żebrami z parwej strony, głebiej w jamie brzusznej twardą strukturę. Jej kształt odpowiada położeniu prawej nerki, wielkośc też jakby się zgadza (dł. ok.12cm). Ten *organ* sie rusza troche na boki i lekko w górę i w dół. Przy dotyku *to coś*nie boli, żadnych torbieli na usg ni znaleziono, rusza się pod placami po ok.2cm, a jak ciagne przeponę to mogę wcisnąć ów *organ* trochę wyżej i głebiej. Gdzieś wyczytałem, że prawa nerka jest niżej od lewej, nie jest tak bardzo przykryta innymi narządami jak lewa i u szczupłych osób (jestem w miarę szczupły) można prawą nerkę wyczuc palpacyjnie, a nawet ją złapać. Czy to możeliwe, ze jestem w stanie od przodu przez powłoki brzuszne z przodu z parwej strony pod żebrami wyczuć prawą nerkę? Dodam, że lepiej wyczówam ów coś jak jestem na czczo i mam puste jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×