Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wisząca kulka wystająca z pochwy u starszej kobiety


Gość Anulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze! Moja mama ma 75 lat. Jest to osoba mająca problemy ze zdrowiem, wymaga opieki. Ma dolegliwości z kręgosłupem, miała kilka blokad, chodzi w pasie. Nie umyje się sama, nie ubierze. Ostanio w trakcie kapieli (na stojąco)zauwazyłam, że coś jej wychodzi z pochwy (wisząca kulka?), czasami chowa się, a czasami nie. Z początku myślałam że to hemoroidy z odbytu, bo ma silne zaparcia, ale to nie to miejsce. Umówiłam ją na wizytę do ginekologa, ale to dopiero po 20 stycznia. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź!!! Trochę mnie to uspokoiło. Czy założenie pessara wymaga operacji? Panie doktorze, czy mogą to być wypadające mięśniaki? Czy wtedy jest konieczna operacja? czy mama może jej uniknąć? Mam jeszcze jedno pytanie! Kąpałam mamę i zauwazyłam, ze ta *kulka * wychodząca z pochwy ma raczej kształt podłuzny, Nie wiem jak daleko sięga w głąb pochwy. Jak wystaje widzę też dziurkę na środku. czy to na pewno macica? A może jakiś guz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy założenie pessara wymaga operacji? - nie Panie doktorze, czy mogą to być wypadające mięśniaki? - raczej nie, bez badania bezpośredniego nie da się na to odpowiedzieć Czy wtedy jest konieczna operacja? - jeśli to są mięśniaki to być może trzeba będzie operować czy mama może jej uniknąć? - w przypadku mięśniaków macicy nie ma bezwzględnych wskazań do operacji Jak wystaje widzę też dziurkę na środku. czy to na pewno macica? A może jakiś guz? - tak właśnie wygląda szyjka macicy czyli część macicy najbliższa pochwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×