Co dalej? 2 guzy w wątrobie po przerzutach z jelita grubego

u?ytkownik
córka

Mój tata jest po operacji guza jelita grubego,miał 20cm,nie ma stomii,ale ma przerzuty,2 guzy wątrobie
czy są szanse jakiekolwiek?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Oczywiście szanse na przeżycie istnieją. Jeśli rak naciekał pełną grubość jelita i są odległe przerzuty w wątrobie przeżycie pięcioletnie szacuje się na poniżej 5%.

u?ytkownik
córka

Ma dwa guzy wielkości mandarynki,będzie miał chemioteriapie
nie wiem dlaczego nie usunęli mu tych guzów od razu przy tej operacji

u?ytkownik
stapler

Czasami jest to niemożliwe z powodu lokalizacji guzów (można w czasie usuwania uszkodzić ważne struktury anatomiczne: naczynia, drogi żółciowe).

u?ytkownik
cóka

Lekarz dzisiaj rano powiedział,że dostanie jaknajszybciej chemię a potem jest możliwe,że mu usuną te guzy
trafiliśmy na wspaniałego lekarza,wiem,że szanse są minimalne,ale myślę,że ważne jest też podejście lekarza do rodziny i do chorego

u?ytkownik
krystian

Mama jest chora ma raka na woreczku żółciowym i jej go nie wycieli bo ma przerzuty na wątrobę i ma wymioty które osłabiają jej organizm i nie wiem co robić proszę o poradę ?

u?ytkownik
haemophilus

W takim razie należy porozmawiać z lekarzami na temat chemioterapii. Na wymioty można zastosować leki przeciwwymiotne, jeśli takowe nie zostały jeszcze podane.

u?ytkownik
Magda

Mój tatuś ma dwa duże guzy na wątrobie lekarze mówią że nie można już nic zrobić Proszę polecić dobrewgo onkologa

u?ytkownik
córka

Adenocarcinoma G2
nowotwó nacieka ścianę jelita zajmując mięśniówkę i bardzo powierzchownie ogniskowo wnikając do tkanki tłuszczowej,nie dochodząć do surowicówki
znaleziono 5 węzłów chłonnych bez przerzutów
pT3N0
Gruczolak cewkowo-kosmykowy z dysplazją małego stopnia usuniety w całości
czy może ktoś napisać dokładniej czy jest bardzo źle

u?ytkownik
KINGA

Moja mama ma raka trzustki... teraz zaczely sie przezuty na watrobe i drogi zolciowe... czy ma jakies szanse?

u?ytkownik
gosia

Dziewczyny walcie prosto do dr.Bębenka we Wrocławiu,wyleczył moją ciocię a miała przerzuty na wątrobie!!!

u?ytkownik
grazka

Potwierdzam,dr bebenek z Wroclawia wspanialy lekarz ,pomogl mojej tesciowej godnie przezyc ostatnie miesiace,miala ciezki nie operacyjny przypadek,guza wneki watrobowej ,rowniez polecam dr. Skoczylasa z Wroclawia dokanal cudem dwoch protezowan wneki,dal jej pol roku zycia pozdrawiam

u?ytkownik
Janusz

Pół roku temu mój brat (61 lat) przeszedł operację na jelicie grubym (rak złośliwy). Nie zalecono żadnej diety, ani chemii. Dzisiaj 20.08.2014 r. mamy oto taką sytuację:
1. Od kilku miesięcy stosował dietę fiolkową na odchudzanie, pani stwierdziła zbyt dużą ilość wody, a następnie zajęła się zbijaniem tkanki tłuszczowej - czy ta dieta mogła być przyczyną przerzutów, osłabienia wątroby i złego samopoczucia?
2.Jest przerzut na wątrobę 11 ognisk (TK), z czego większość ma wielkość 3 cm.
3. Podczas wizyty lekarz stwierdził, że w obecnej sytuacji żadna operacja jest niemożliwa.
4. Lekarz wskazał na chemioterapię.
5. Poziom CEA ma wartość 23 - czy to jest bardzo duża wartość? Bo w poprzednim badaniu było 9 i lekarz stwierdził, że nie ma się czym martwić. To jak w końcu jest? Jakim poziom CEA jest już niebezpieczny.

Proszę o pomoc w tym względzie. Z góry dziękuję, ponieważ myślę, że chyba jesteśmy już *pod bramką*.

Twoja odpowiedź