Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból głowy przy częściowo zamkniętym siodle tureckim


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Co oznacza stwierdzenie ze siodlo tureckie jest czesciowo zamkniete i jakie moga byc tego konsekwencje? Boli mnie glowa od ponad tyg i mialem robione TK glowy. Wszystko bylo w normie tylko to siodlo mnie zastanawia. dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka odmiana anatomiczna siodła tureckiego (odcinka kości klinowej, na której leży przysadka, patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Siod%C5%82o_tureckie), które jeśli nie jest całkowicie zamknięte to nie powinno stanowić żadnego problemu klinicznego. Całkowite zamknięcie zaś może świadczyć o bardzo dużej patologii czyli braku przysadki mózgowej. Takie niecałkowite zamknięcie siodła tureckiego nie powinno dawać na pewno dolegliwości bólowych głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze mam nadzieje juz ostatnie pytanie czy tomografia komputerowa glowy jest badaniem precycyjnym czy moze lepszy jest rezonans magnetyczny. Glowa jak bolala tak boli, do tego zauwazylem ze mam straszna skleroze ostatnio na rybach bylem kilka dni temu zostawilem 2 wedki i swider do lodu na parkingu, w pracy tez mam problemy z pamiecia, ktos mi cos powie mija 10 sekund a ja juz tego niepamietam i znowu musze sie o to pytac. Probolemy z pamiecia mialem jzu od dawna ale nie takie jak teraz. To wszystko tzn ból glowy i skleroza zaczela sie po tym jak przypalilem obiad i dosc mocnoe bylo zadymienie, przez dobre pol godziny nieczulem wogole dymu a glowa mnie bolala niedozniesienia myslalem ze mi czaszka peknie, potem poczulem dym ale bylem jakby otumaniony niepomyslalem wogule ze to u mnie moj obiad sie pali dopiero jak wyszedlem z pokoju i widzialem to zadymienie to sobie przypomnialem o obiedzie. Jestem przed 30 i chyba to niejest normalne w tym wieku. Dodam ze bylem lekarza pierwszego kontaktu i dostalem skierowanie na SOR pojechalem tam przyja mnie neurolog i skierowal na TK glowy i tyle, nic mi niedoradzil poza tym ze mam sie udac do swojego lekarza rodzinnego i jesc leko id bolu wrazie gdyby mocno bolalo. Bylem u lekarza rodzinnego ale lekarka powiedziala mi ze skierowala mnie na SOR i jak tam mi niuepomogli to ona nic wiecej niemoze i tez zalecila leki, Niewiem co jeszcze moge zrobic? To juz ponad 2 tyg jak mnie glowa boli i wogóle zle sie czuje. Moze jakies badanie na toksyny ale po takim czasie to jzu chyba zapuzno. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×