Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel pajęczynówki między móżdżkami


Gość m.bachorz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna

Witam to znów ja. Byłam u neurochirurga i mówił mi że torbiel mam od urodzenia. I że nadal będę żyła(haha). Mam być pod obserwacja u neurologów m.in. muszę za 1.3 roku zrobić rezonans. Mówił też że głowa mnie boli ponieważ jestem w wieku dojrzewania i będzie mnie często bolała do ok. 17-19 roku życia. * )) Także nie martwcie się na zapas. Najlepiej idźcie do neurochirurga to sam wam wytłumaczy wszystko. *P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu

Ja wiem o torbielu od 5 lat normalnie zyje cwicze na silowni ,boks itd Imprezuje ile tylko moge :) Rezonans mialem robiony 2 razy i wyszly podobne wyniki. Ja sie go w ogole nie obawialem az do dzisiaj bo zaczela mnie uciskac glowa delikatnie z tylu tam gdzie mam. Mam nerwice ale mysle ze nie od tego...:) Nie bojcie sie to nie rak .CO nas nie zabije to nas wzmocni:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Mam 15 lat . W styczniu tego roku , wykryto u mnie torbiel pajęczynówki na prawej półkuli mózgowej o wymiarach 19*39*26 mm . W dodatku mam boreliozę . Objawy były bardzo częste . Bóle głowy , omdlenia , krwotoki z nosa . W dodatku żadne leki mi nie pomagają i nie wiem co robic . Mam bardzo dobrego neurochirurga , ale boje się , że bedzie bardzo szybko potrzebna operacja . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle , radze Ci udaj się do lekarza . Może to byc borelioza , a czym wcześniej ona będzie wykryta tym lepiej , ponieważ jeżeli dojdzie do stadium zaawansowanego , to nie będzie miło . Może nawet dojsc do zaniku mięśni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma torbiel pajęczynówki w części :przymóżdżkowej po stronie prawej na wysokości guzowatości potylicznej wewnętrznej o wym. 21x12mm. Lekarz powiedział, aby wynik schowała do szuflady i niczym się nie przejmowała. Ja jednak wpadłam w panikę ponieważ już dwie osoby w mojej rodzinie zmarły na guza muzgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vvv2012

Cześć mam 16 lat i ten sam problem co większość z was , wykryto u mnie obecność torbieli średnica ok. 2 cm umiejscowionych w tylnym dole czaszki zamóżdżkowej , nieznaczna hipoplazja robaka móżdżku . Uczę się w przyzwoitym liceum i nie wiem czy dam sobie radę , czy ktoś z was wie za co odpowiada rejon umijscowienia tego problemu ? Może to się samo skurczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Witam. Mój syn jest w wieky 7 lat. Jego torbiel jest o wymiarach 9cm x 2cm x 4 cm. Lekarze powiedzieli, ze nie podejmą się operacji ponieważ jest bardzo duże zagrożenie dla życia dziecka. Powiedzieli, że muszę czekać i obserwować, czy ma jakieś zaburzenia. Przestańcie wierzyć w to co lekarze Wam mówią, a tym bardziej w to, ze nic Wam nie jest. Jest ogromne ryzyko stracenia własnego życia!!! Pomyślcie o tym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Ja tez mam podejrzenie torbiel pajęczynówki .Ale na wyniku pisze tak:Poszerzony zbiornik móżdżkowo-rdzeniowy lub torbiel na tym samym poziomie. Nie ma podanych wymiarow niby torbiela.Zapłaciłem za TK 240zł i nic z tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wykryto u mnie torbiel pajęczynówki w ok. zbiornika móżdzkowo-rdzeniowego. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie to wada wrodzona, tyle że wcześniej nie bolała mnie głowa, a w tej chwili bóle są takie, że nie da się wytrzymać. Czy ktoś z podobnymi objawami może polecić jakieś tabletki, które pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedzialem sie ze mam torbiel pajęczynówki wielkosci 20***20***8mm z objawami choc do wytrzymania, bylem u neurologa lecz nie odpoowiedzial mi na wazna dla mnie pytanie czy moge trenowac boks do ktorego chcialem wrocic. Proszę o odpowiedz czy przy ciosach w glowe ten torbielek nie pęknie? czy to mozliwe? dziękuje. a To opis badania: *W przyśrodkowej części prawego dołu środkowego czaszki poszerzenie przymózgowych przestrzeni płynowych - najpewniej niewielka torbiel pajęczynówki wielkości 22x20x8mm, modelujaca płat skroniowy. Zmiany takie najczesciej nie maja znaczenia klinicznego, wskazana jednak konsultacja neurologiczna co do dalszego postępowania i badan kontrolnych. Poza tym tkanka mózgowia o prawidłowej intensywności sygnału istoty białej i szarej, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury centralne nieprzemieszczone. Zbiorniki pajęczynówki o prawidłowej konfiguracji.Pograniczne czaszkowo-kręgowe w normie.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×