Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy blizn po operacji sympatektomii


Gość Ewelina l.22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina l.22

Witam, wykryto u mnie zespol reynauda 14 miesięcy temu bylam operowana- sympatektomia piersiowa obustronna- moje pytanie dotyczy bolu jaki mi towarzyszy po obu stronach. Niestety musze sie ograniczac z wysilków czy z przyzjemnosci tj aerobic poniewaz bol jest okropny. gdy dotykam okolice blizn czy klatki na wysokosci piersi. Mam uczucie opuchnięc, Chcialabym sie zapytac czy mam powody do zmartwien czy musze wykonac badania - czy te dolegliwosci spowodowane sa innymi czynnikami? Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej stan spowodowany uszkodzeniem drobnych włókien nerwowych w czasie dostępu chirurgicznego na klatce piersiowej. Dolegliwości powinny powoli wycofywać się w okresie od 1-1,5 roku. Można jeszcze ewentualnie udać się do neurologa, który ewentualnie wprowadzi odpowiednie leki regenerujące nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewelino, może przez przypadek przeczytasz --- u Ciebie minęło sporo czasu po sympatektomii. Ja miałam 2 tygodnie temu i wciąż ból okropny - cały czas jestem na tabletkach przeciwbólowych - - czy u Ciebie przeszło? - jak sprawa z objawami reyno? - ja miałam jednostronną i czeka mnie kolejna - jestem trochę przerażona - może ktoś również przeszedł ostatnio sympatektomię i zechce się podzielić efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uli, czy ból u cienie ustąpił? Jestem w tej samej sytuacji co ty - 2 tygodnie temu miałam sympatektomie piersiowa jednostronna, czeka mnie kolejna, a ból w okolicy klatki piersiowej kłujący i ostry, a do tego boli mnie pierś (jest nabrzmiała i boli cała bardzo). Zaczynam sie juz martwić. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×