Bezbarwna wydzielina z sutka przy nacisku

u?ytkownik
Julia

Mam 14 lat. Ostatnio robiąc badanie piersi i uciskając sutek, zauważyłam bezbarwną wydzielinę. Pojawia się ona tylko przy uciskaniu. Nigdy wcześniej nie przydażyło się coś podobnego. Czytałam wypowiedzi o podobnym charakterze, ale żadne się nie zgadza z moim przypadkiem. Nie jestem w ciąży, nie biorę żadnych leków, ani tabletek antykoncepcyjnych, czytałam coś o prolaktynie i hormonach tarczycy, ale nic z tego nie rozumiem. Wszystko to się nie zgadza. W najbliższym czasie mam zamiar wybrać się do ginekologa. Bardzo się stresuje, czy to może być rak? Porsze o pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Rak to raczej nie jest skoro nie wyczuwasz u siebie żadnych zmian guzowatych. Radzę poinformować o tym problemie rodziców i udać się na konsultację do ginekologa. Takie objawy jak przedstawiłaś mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych w Twoim organizmie.

u?ytkownik
KaMiaa

Witam,
mam 21 lat i od tygodnia zauważyłam przezroczystą wydzielinę wydobywającą się z sutka po ściśnięciu,ale tylko z jednej piersi oraz kłucie. Nie przyjmuje żadnch leków antykoncepcyjnych,nie jestem w ciąży,usg piersi oraz badania hormonalne również są w normie(testosteron i prolaktyna). Podczas usg lekarz zasugerwał mi skorzystanie z porady onkologa,lecz na skierowaie muszę poczekać aż do wizyty u ginekologa,który- jak mam nadzieję-stwierdzi iż nie będzie to konieczne. w międzyczasie chciałabym zasięgnąć również tutaj opinii. Z góry dziękuję za pomoc:)

Twoja odpowiedź