Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwna miesiączka przy torbieli jajnika


Gość katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

3, 4 lata temu mialam problemy z nieregularnością miesiączki. Okresy pomiedzy kolejnymi miesiaczkami były bardzo zróżnicowane w czasie i wahały się od 1,5 miesiąca do pół roku. dodatkowymi objawami wskazujacymi był ból ostry, kłująco-piekący w okolicach janików* paraliz nogi od pachwiny do kolana (tępy,przeszywający ból) nudności, senność. Przy kazdym skłonie również odczuwalny ból. Lekarz ginekolog, nakazał wykonanie USG, zrobił cytologie i badanie na markery nowotworowe CA 125. Cytologia i markery okazały sie ok, na USG wyszło, ze mam torbiel wielkości 6cm - podobno operacyjną. druga wiadomoscią zła jaką usłyszalam od lekarza było to, że owa torbiel jest czymś opłaszczona a w środku ma komory. Mój ginekolog zalecił zajście w ciążę ale kiedy odmówilam zapisał mi cilest na 2 lata i wysłał do domu. rok temu odstawilam tabletki, chcą sprawdzić czy wystąpią poprzednie objawy. niestety juz po pierwszym miesiącu dolegliwosci wrócily. Okres pojawial sie nieregularnie w skąpych ilościach i dziwnym kolorem (na przemian brudna, zabłocona śluzowata krew - czasami, częsciej żywy czerwony kolor) . Obecnie nie wystąpuje juz od trzech miesięcy, przy jednoczesnych bólach janików. wykonałam 4 testy ciążowe co tydzień, wyszły negatywne. wybieram się prywatnie na USG dopochwowe. Czy operacja bedzie nieunikniona?! Czy muszę ponownie wykonać badania na markery nowotworowe?! czemu nie mam miesiączki?! co teraz powinnam zrobic... prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy operacja bedzie nieunikniona? - w przypadku tak dużej torbieli, o takiej budowie jedynie operacja może przynieść spodziewane efekty lecznicze Czy muszę ponownie wykonać badania na markery nowotworowe? - można powtórzyć, ale trzeba rozważyc leczenie operacyjne nawet jeśli te markery będą w normie czemu nie mam miesiączki? - może to być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi spowodowanymi właśnie obecnością tej torbieli co teraz powinnam zrobic - trzeba udać się na kontrolę do ginekologa, aby zadecydował o dalszym sposobie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja byłam w bardzo podbnej sytuacji, zrobiono mi USG ginekologiczne (tzw dopochwowe)- okazało sie za mam na lewym jajniku 7cm torbiel, od razu polozyli do szpitala, po dwoch dniach operacja- laparoskopia. Powiem tak, predzej nazwalabym to zabiegiem pod narkoza niz operacja, nie ma sie czego bac, bol jest znikomy, blizn nie ma. Wszystkie objawy jakie masz lekarz wytlumaczyl tym ze mam torbiel, na razie czekam na zdjecie szwow (tylko 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katarzyna

dziekuje za wypowiedzi na ten temat. Widzę, że potwierdzily sie moje przypuszczenia i prawdopodobnie będę musiała sie udać na zabieg. w poniedzialek mam wizyte u ginekologa i wszystko będzie wiadomo */// jestem dużą dzieczynką i zniosę jakoś myśl o czekającej mnie operacji-w końcu to moje zdrowie !!! pozdrawiam serdecznie Monia, wracaj szybko do zdrowia P.S. czy możliwe jest odnowienie bądź ponowne owrzodzenie jajnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 miesiecy boli mnie brzuch jak przy miesiaczce ,nie mam plamien, normalnie miesiaczkuje usg jamy brzusznej i dopochwowe nic oprocz torbieli jajnika (3,5 cm)nie wykazalo,pani doktor zalecila czekac do miesiaczki, po miesiaczce usg wykazalo torbiel juz 2,16 cm ale brzuch caly czas boli jak przy miesiaczce,doktor rodzinny odradzil leki hormonalne,bo kiedys mialam przy badaniu kontrolnym lekko podwyższone INR,teraz jest w normie,co mam robic,bo ten bol jest nie do zniesienia ,bardzo utrudnia mi zycie,cala jestem rozczesiona,żadne leki nie pomagaja,mocz ok,czy to jakies zaburzenia hormonalne,nie wiem co mam robić?Mam 35lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×