Jasnobrązowe i szorstkie w dotyku plamy na skórze w okolicy pieprzyków

u?ytkownik
Aldona

Dzień dobry!Od 3 miesięcy mam bóle piekące w żołądku czasami w mostku wraz silną zgagą.Towarzyszą temu śluz w kale i dość duże stolce po których wydaleniu mam dreszcze.Przez ból w żołądku nie miałam okresu przez 2 miesiące.Nie potrafię także schudnąć od roku a zawsze miałam niedowagę a teraz jestem prawie otyła pomimo że niejem tłustych potraw bo mam wstręt do mięsa .Obecnie objawy nasilają się przed okresem do tego dochodzą bóle stawów głowy, ciągły ból w dole brzucha po lewej stronie promieniujący do pachwiny, zimne kończyny i praktycznie ciągłe nudności . Usg jamy brzusznej w porządku,OB 29 a w morfologi podwyższone mpv i za mała ilość bazocytów. Od dwóch tygodni pojawiły mi się spore plamy jasnobrązowe szorstkie w dotyku o nieregularnym kształcie na skórze tułowia, ramion oraz obok kolana.Nie które z nich są w bliskim sąsiedztwie z pieprzykami.Rok temu miałam usuwane chirurgicznie zmiany skórne jedną na głowie w postaci guza a drugą na skórze prawej piersi.Czy te plamy na skorze to może być czerniak ?Czy te wszystkie objawy wskazują raczej na chorobę jelit i pochodnych czy ginekologiczną?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Raczej plamy takie nie mają charakteru czerniaka. Oczywiście trzeba w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Objawy ma Pani różnorodne i mogą wskazywać np. na zaburzenia hormonalne, dlatego radziłbym w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem (ginekologiem też).
Zgaga i bóle żołądka mają zapewne podłoże związane z patologią żołądka i przełyku dlatego powinny być zweryfikowane w badaniu gastrologicznym.

Twoja odpowiedź