Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pępka po laparoskopii i uczucie pełności w brzuchu


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Po zabiegu cholecystektomii laparoskopowej jeszcze w nocy w 7 godzin po zabiegu zwrócilam, podobno to CO2, którym mialam napompowany brzuch. Teraz jestem 3 doby po zabiegu i czuje ból klujacy w pepku i uczucie pelności brzucha, takie ścierpnięcie, a kiedy wstaję po chwili zaczyna mi się robić słabo, jakby cierpła mi głowa i muszę się położyć. Przed chwilą wstałam tylko na moment sie umyc i nie bylam w stanie. Wiem, że powinnam sie ruszać, ale po prostu nie mogę. Przy wypisie dostałam 3 leki: Dicloberl retard 2*dziennie po 1 tabletce, Dexak interwencyjnie i Duspatalin 3*dziennie po jednej tabletce, z tym, że powiedział mi chirurg, zebym lepiej ich nie brała jeśli dam radę. Jednak wieczorem w dniu wypisu czyli po 24 godzinach od zabiegu będąc już w domu nie wytrzymałam i wzięłam i dicloberl, a kiedy nie pomagało dexak. Następnego dnia czułam się lepiej tzn. nie doskwierał mi już taki bół kłujący samych ran i udało mi się nie brać leków. Jednak dzisiaj czyli 3 dnia po zabiegu nie jestem pewna czy dobrze robię nie biorąc tych leków i czy to ścierpnięcie, uczucie pełności i słabnięcie, niemal mdlenie w tym czasie po zabiegu jest normalne. Kiedy wstaję czuję też proszę wybaczyć nieprofesjonalne okreslenia, jakby brzuch miał opaść mi na podłogę i jakby te rany miały mi się w wyniku tego, ze wstałam rozerwać, zastanawiam się czy tak powinno być i przede wszytkim czy wymienione objawy miną. I czy w moim przypadku lepiej jest brać w/w leki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Pani dopiero w 3 dobie po zabiegu, dlatego dolegliwości, które Pani opisuje jeszcze mogą występować (czasami i ponad tydzień). W pierwszej dobie nie zwróciła Pani dwutlenku węgla (ten gaz wypełnia brzuch, ale jest poza jelitami, na zewnątrz) tylko treść żołądkową jako typowe powikłanie po znieczuleniu ogólnym. Z reguły bóle w okolicy pępka są największe ze względu na wprowadzany w tym miejscu najgrubszy troakar oraz silne manipulacje kamerą. Wzdęcie brzucha jest spowodowane jeszcze zalegającym gazem, który powoli zacznie się wchłaniać, ale może to jeszcze potrwać około tygodnia. Najlepiej przez najbliższe kilka dni niech Pani na stałe zażywa Dicloberl retard 2 razy dziennie. Za około 6-7 dni należy udać się na kontrolę do Poradni Chirurgicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) jestem okolo 1,5 miesiaca po zabiegu laparoskopii po wycieciu woreczka zolciowego i od jakis 3 dni nasilily mi sie bole w okol. pepka i w miejescu gdzie mialam dren .mam pytanie czy jest to naturalny objaw ,czy tez cos moze sie dziac w tych miejscach? bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w sobote mialam operacje laparoskowa zekomo na cysty okazalo sie ze to nie cysty lecz guzy i zrosty po cesarkach.dodam ze wpuscili mi gaz do brzucha.po wybudzeniu czulam sie jak po operacji wiem ze to normalne to juz byla moja 8 razem z 3 cesarkami.po kilku godzinach dostalam okropby bol od zeber w gore tak mnie sciskalo ze nie moglam oddychac zaczelam sie susic trwalo to 4h lekarze dali mi zastrzyki w brzuch i dozylbie i tabletki mowiac ze gaz musi wyjsc sam bol jest nadal nie moge polozyc sie na plasko bo zaczyna znow bardzo bolec i dusic.czytalam ze to odma oplucma i trzeba ten gaz usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×