Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący mięsień uda po uderzeniu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj na WFie dostałem przypadkowo z kolana w udo, uderzenie było bardzo silne, ból był nie do zniesienia myślałem że zemdleje , nie byłem dobrze rozgrzany,pielegniarka szkolna powiedziała że po kilku godzinach przejdzie, że to tylko naciągnięcie, dziś jak zginam nogę pojawia się bardzo silny ból, jak stanę mocniej nogą na podłożu noga się ugina. Smaruje udo maścią końską ( czerwona) oraz Naproxen, biore tabletki przeciwbólowe Ketonal Forte lecz i to nic nie daje :(, przed chwilą zacząłem noge smarować żelem Olfen. aby wstać z łóżka muszę pomagać sobie rękoma , ponieważ nie jestem w stanie unieść nogi, jak schodze ze schodów noga się ugina w kolanie. Proszę o diagnoze, w Poniedziałek 07.11. wybieram się do lekarza rodzinnego, jednak chce wiedzieć już teraz co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania, ale takie objawy mogą wskazywać nawet na uszkodzenie więzadeł stawu kolanowego, nie tylko na przeciążenie mięśni. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. Taki stan może wymagać usztywnienia kończyny dolnej przez dłuższy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź, tylko nie te uszkodzenie wiązadeł, chociaż dziś jak wstawałem z łóżka czułem lekki kolana ból trwający ok. 5 min ból ten chyba dochodził ze środkowej części kolana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika

Witam, mam podobną dolegliwość. Dziś na meczu koszykówki dostałam z kolana w środkową część kości z przodu uda. Ból nasila się podczas mocniejszego stawiania nogi, czy kucania. Jak szybko pozbyć się tego bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×