Powiększone i bolesne węzły chłonne na szyi i w okolicy ucha

u?ytkownik
Mateusz

Witam
Mam 16 lat i mój problem polega na tym , że mam powiększone węzły chłonne na szyi z lewej strony , pod brodą duży węzeł i jest dosyć duży . Miałem badanie krwi i wszystko ok . Usg miałem 2 tygodnie temu i lekarz powiedział ze te węzły mogę mieć powiększone parę lat . Brałem antybiotyk 2 tygodnie ale nic nie pomogło. Dodam ze na szyi węzeł mam od jakiegoś roku a pod brodą z miesiąc . 2 tygodnie temu ten pod brodą mnie nie bolał , a teraz od paru dni zaczął bolec jak go dotykam .
Mam jeszcze taki jakby guzek koło ucha i nie wiem czy to węzeł chłonny . I mam pytanie czy to może być jakaś poważna choroba ? Nowotwór ?
Z Góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Mateusz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Radziłbym dokładnie, żeby zbadał Cię lekarz najlepiej laryngolog. Powięszkone węzły chłonne na szyi są zazwyczaj objawem odczynu na stan zapalny w rejonie szyi i głowy. Trzeba dokładnie zbadać śluzówkę jamy ustnej, migdałki, gardło, zęby, aby ocenić czy tam nie tkwi stan zapalny. Trzeba wiedzieć, że czasami takie węzły chłonne pozapalnie ulegają zwłóknieniu i pozostaje ciągle wyczuwalne. To naturalne.

Twoja odpowiedź