Amputacja jądra a zanik worka mosznowego

u?ytkownik
Maciej

Na początku bieżącego roku stwierdzono u mnie skręt prawego jądra, lecz minęło zbyt wiele czasu, by je uratować i zostało usunięte.
Rozmawiałem z urologiem na temat implantu jądra, który powiedział, że w tym wypadku chodzi o względy estetyczne.
Myślałem nad tym trochę i doszedłem do wniosku, że czuję się dobrze z jednym jądrem, nie czuję się gorszy od innych w tej kwestii. Minął prawie rok i przypadkiem, podczas badania na kierowcę, lekarz widząc wypis ze szpitala zapytał mnie czy mam implant - odpowiedziałem, że nie i podałem powód mojej decyzji.
Następnie Lekarz powiedział mi, iż bez implantu dojdzie do zaniku worka mosznowego i w rezultacie estetyka tego miejsca ulegnie drastycznemu pogorszeniu.
Minął prawie rok od zabiegu usunięcia jądra, widzę, że znajduje się tam pusta przestrzeń i mimo to nie czuje dyskomfortu fizycznego, czy psychicznego i tu chciałbym się zapytać, czy rzeczywiście bez tego implantu worek mosznowy się tak strasznie skurczy ?
Czy powinienem się jednak zdecydować na ten zabieg ?

Drugie moje pytanie dotyczy zabiegu zabezpieczenia drugiego jądra przed skręceniem, który polecił mi wykonać urolog.
Byłem w jednym szpitalu, gdzie powiedziano mi, iż takich zabiegów się u nich nie wykonuje (Szpital ma oddział urologiczny).
Zastanawiam się, czy pojeździć po innych szpitalach i popytać o ten zabieg, czy może nie jest on konieczny, skoro nie jest tak często wykonywany ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Czy rzeczywiście bez tego implantu worek mosznowy się tak strasznie skurczy ?
- raczej nie dochodzi do takiego zaniku, znam ludzi żyjących już bardzo wiele lat z jednym jądrem i absolutnie do takiego zaniku u nich nie dochodzi
Czy powinienem się jednak zdecydować na ten zabieg ?
- decyzja należy do Pana, ale jeśli czuje się Pan dobrze i fizycznie i psychicznie to nie ma takowej potrzeby
Zastanawiam się, czy pojeździć po innych szpitalach i popytać o ten zabieg, czy może nie jest on konieczny, skoro nie jest tak często wykonywany ?
- nie wiem dlaczego tak Panu powiedziano (może już maja na te zabiegi skończony kontrakt z NFZ), na pewno takie zabiegi wykonuje się na każdym oddziale urologicznym i radziłbym, aby Pan poddał się temu zabiegowi (proszę popytać w innych oddziałach urologicznych).

u?ytkownik
Maciej

Bardzo dziękuję za informację.

Twoja odpowiedź