Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej

u?ytkownik
Andrzej

Wybrałem sie pograć w piłkę na hali.następnego dnia po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka, podnosząc sie na wznak. Ponieważ ból nie ustępował a wręcz nasilał sie po każdej próbie podbiegnięcia wybrałem sie do neurologa, który skierował mnie na badanie rezonansem magnetycznym.
Badanie MR kregosłupa L/S wykonano w sekwencjach echa spoinowego i gradientowego bez dożylnego podania środka kontrastowego. A oto jego wynik:
Obniżenie wysokości przestrzeni miedzykregowej L5/s1 z cechami dehygratacji krążka międzykregowego oraz wypukliną centralną tylną około 5 mm w granicach tkanki tłuszczowej epiduralnej bez cech ucisku struktur nerwowych.
Czy badanie wyjaśnia przyczynę moich dolegliwości. Ciągle odczuwam ból w dolnym odcinku kręgosłupa oraz w podbrzuszu, nasilający się podczas próby podbięgnięcia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Własnie ten ból jest związany z patologią w zakresie krążka międzykręgowego L5/S1 z rozwijającą się przepukliną tego krążka. W czasie poruszania się przepuklina może wywoływac ucisk na korzenie radzeniowe co wywołuje ból. Leczeniem musi zająć się naurolog. Zapewne oprócz leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych konieczna będzie rehabilitacja.

Twoja odpowiedź