Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spożywanie alkoholu a leki przeciwzakrzepowe


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.wszedzie juz sprawdzalam na kazdej stronie i nikt tak naprawde nie wie czy jest to wskazane...a wiec:mam skrecona kostke i zalozono mi gips i biore zastrzyki fraxiparine 5 700 0,6ml raz dziennie gips mam tylko pod stopa i czy mozna w takim wypadku spozyc jakas ilosc alkoholu???poniewaz mam wesele i nie wiem czy jest to wskazane czy nie zaszkodzi???bardzo prosze o odpowiedz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lolka1990

ja mam to samo mam 4 zlamania w kostce zalozyli mi jakies sruby pręty i druty i gips na 6 tyg. tez mam te same zastrzyki fraxiparine i tez nie wiem co z alkoholem, wypilam wczoraj jedno piwo i nie wiem czy dobrze zrobilam */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem drugi zastrzyk rano a wieczorem od 18 do 1 w nocy drink za drinkiem leciał.....rano jak nowo narodzony.....ale pewnie tylko dla tego to zrobiłem bo nie miałem świadomości, że drinkowanie może być niewskazane przy tych zastrzykach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wypiciu 1 kieliszka wina zaczełam się trząść, ale nie tak jak z zimna tylko od środka jak bym miała jakiś wstrząs. Położyłam się i po jakimś czasie mi przeszło, ale bałam się że będę musiała jechać do szpitala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi kobiet bym nie brał pod uwagę. Zawsze panikują. Jak bym miał zamiar wypić 2 piwa czy 3 kieliszki to nawet bym się nie zastanawiał i nie szukał odpowiedzi a śmiało pił - taka ilość nie zaszkodzi. Jednak szykuje mi się poważniejsza impreza. Chciałem znaleźć jakieś medyczne wyjaśnienie, że np. składnik *xxx* tego zastrzyku w połączeniu z alkoholem, może spowodować to to i to. Czy *alkohol jedynie zmniejszy działanie zastrzyków* - jak w przypadku brania antybiotyków* lub przyśpieszy upijanie się - rozrzedza krew, więc szybciej może płynąć z alkoholem - może będzie dobra bomba? :D Opinie *nie ma co ryzykować* - bez logicznego wyjaśnienia nie przekonają osób, które jednak chcą się napić - inaczej by nie szukały odpowiedzi na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek gipsiarz

Tego typu pytania zadaje sie bezposrednio u lekarza a nie na forum internetowym gdzie 98% ludzi zamiast pisac powaznie to jaja robi... W ogole sam fakt tego, ze piszesz takie rzeczy w internecie swiadczy o tym jak sie przejmujesz urazem a jak faktem tego ze chcesz poimprezowac szczegolnie ze powinnas chodzic o kulach wiec powodzenia w piciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mówi że można drudzy że nie każdego organizm inaczej reaguje jeden wypije piwo i może mu nic nie być a drugi pojedzie do szpital no właśnie takie rzeczy to u lekarza się trzeba pytać , ja czasami wypiłem piwo i żyje też mam nogę w gipsie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas brania zastrzyków fraxiparine albo tego typu leków nie zaleca się spożywania dużej ilości alkoholu gdyż może dojść do krwotokow wewnętrznych np. Z przewodu pokarmowego, z odbytu podczas oddawania stolca, a w razie poważnego urazu będzie duży problem z powstrzymaniem krwawienia. W dodatku bardzo szybko można się upic mała ilością alkoholu. Alkohol też rozrzedza krew. Wiadomo lampka wina piwo czy mały drink nie zaszkodzi ale napewno to odczuje. Jak możecie to wstrzymać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po operacji trojkostkowego zlamania podudzia z przemieszczeniem i uszkodzeniem wiezozrostu. Pytałem lekarza 2 tygodnie po operacji czy mogę sobie wypić drinka na chrzcinach mojego chrzesniaka. Lekarz był z tych życiowych dlatego zapytałem. Co odpowiedział? Tego nie powiem,każdy ma swojego lekarza prowadzącego i usta które może otworzyć. Ja natomiast wypiłem dwa drinki i to takie nazwałbym kobiece. Nic mi się stało,lecz w ten dzień nie robiłem zastrzyku i nie brałem żadnych leków po spożyciu. Nawet tych przeciwbólowych. To był mój wybór,bo wiedziałem,że po drinku leków przeciwbólowych brać nie będę mógł. Noga na imprezie spychała jak bania i opuchlizna która zeszła powróciła. W nocy obudził mnie ból spowodowany opuchlizna i tym,że miałem długi czas nogę spuszczona. Niestety proszków brać nie nada i noc nie przestaną do tego z lekkim kacem( brak treningu robi swoje) więc nie polecam, bez alkoholu też można się bawić. Ja bym tego nie powtórzył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tyg. po wypadku (złamanie podudzia i stawu skokowego z podwichnięciem, noga była wówczas w gipsie), miałem ważną imprezę rodzinną. Wypiłem ok. 0,5 l. wódki i na koniec mocnego drinka z whisky (w sumie w ciągu paru godzin). Nic mi nie było aczkolwiek wcześniej uważnie przestudiowałem ulotkę fraxiparine. Nic tam nie ma odnośnie alkoholu. Aczkolwiek jest wzmianka o nadciśnieniu tętniczym, więc jeśli ktoś ma to schorzenie to chyba się lepiej wstrzymać. Ogólnie w trakcie rekonwalescencji unikam alkoholu, który wypłukuje wapń, zaburza syntezę białek z aminokwasów, hamuje wchłanianie wit. D z tłuszczu a to są najważniejsze składniki przy zroście kości. Natomiast mój lekarz prowadzący (dobry chirurg) powiedział odnośnie tematu coś takiego :* wóda jak wóda ale nie palić papierosów*. Nie wiem jaki jest negatywny wpływ papierosów na zrost kości ale musi być znaczący. Na szczęście ja nie pale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złamane 3 kości w śródstopiu i d złamania przez 2 tygodnie brałem zastrzyki na rozrzedzenie krwii bo miałem mocno stłuczoną i spuchniętą stopę. Przyszedł czas kiedy to vyła okazja drinknąć po 2 tygodniach od złamania, więc tego dnia zastrzyku nie wziołem z zamiarem poimprezowania. Następnego dnia wieczorem pojawił mi się nowy ból włydce taki podobny do skurczu mięsnia, jako że jeszcze miałem alko we krwii nie wiąłem kolejnego zastrzyku. W poniedziałek ból był taki ż eod razu na prywatną wizytę pojechałem. Lekaż stwierdził że noga jak na dwa tygodnie od słamania wygląda tragicznie conajmniej jak by to złamanie było dzień wcześniej - na szczęście zakrzepów w łydce nie było. Prawdopodobnie odstawienie zastrzyków miało większy wpływ niż alko, bo wróciłem się z opuchlizną do stanu tuż po złamaniu!!! Następnym razem nie odstawię zastrzyków ale też tyle alko nie wypiję co ostatnio bo było to 4 browary i 0,7 litra smakowitego winka. Wam radzę uważać !!! Przy kontuzji może jakiś farfocel zatkać żyłę płucna i po temacie - Sajonara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zadaje sobie takie pytanie powinien uświadomić sobie, że ryzykuje bardzo wiele. Mała ilość (dla mnie to trzy piwa) raczej nie zaszkodzi, ale chyba nikt nie wie jak zareaguje organizm dzień lub więcej po spożyciu dużej ilości alkoholu. Zatorowość lub krwawienia to nie to samo co kac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu założono mi gips na całą lewą nogę. Powód? Skręcenie stawu kolanowego - krwiak zachyłka rzepki. Czyli normalnym językiem wypadła mi rzepka. Dostałam zastrzyki przeciwzakrzepowe Neoparin 40mg/0,4 ml raz dziennie i tabletki na lepszy przepływ krwi Cyclo3Fort 2 razy dziennie. W środe po powrocie z szpitala pod ten gips zeby dobrze sie zrosło wypilismy po piwie ze znajomymi. Na nastepny dzien znów były dwa piwa. W piątek troche większa impreza. 2 piwa a potem 1L wódki na 3 osoby. i wtedy coś mnie zastanowilo czy to dobrze ze biore zastrzyki i pije tak alkohol? w niedziele znów przyszli znajomi i wypilismy po 3 piwa. z tego co udalo mi sie znalesć na temat łączenia leków przecizakrzepowych i alkoholu i z tego co rozmawiałam z lekarzem to chodzi o to ze leki te mają na celu rozrzedzic krew. Noga, ręka cokolwiek w gipsie jest w dużym stopniu unieruchomione i krew ma problem z przepływem co moze prowadzić do powstania zakrzepów które mogą się oderwać i z krwiobiegiem dostać sie do serca i spowodować np zawał. Jesli chodzi o alkohol ma to podobne skutki. alkohol też rozrzedza w znacznym stopniu krew. i teraz połączenie takiej bomby alkohol plus te leki moze prowadzić do krwotoków i silnego krwawienia. to w sumie tak samo jak u kobiet które mają miesiączke. Podczas krwawienia nie jest wskazane pić alkohol bo może dojśc do silniejszego krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×