Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śluz z odbytu w czasie wypróżniania przy zaparciu


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu mam problemy z wyproznieniem. Zauwazylam , ze kiedy przez dluzszy czas silnie proboje sie zalatwic: tj ok 15- 20 minut- to z odbytu wycieka mi gesty sluz. Nic mnie nie boli. Zastosowalam czopek glicerynowy i po jakims czasie sie zalatwilam. Stolec byl duzy i twardy. Niestety sytuacja sie powtarza i w tym momencie znow nie moge sie zalatwic a pojawia sie sluz. Najwiecej sluzu sie pojawia kiedy pre z calej sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy i jeszcze bóle brzucha. Kolonoskopia nic nie wykazała. Miałam badanie na obecnośc pasożytów też nic nie wykazało. Jaka może być przyczyna takich dolegliwości? Czy mimo że badania nic nie wykazały powinnam udać się jeszcze raz do gastrologa czy do innego lekarza? Jakie ewentualnie badania należało by przeprowadzić? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo :( zawsze przy *robieniu kupki* wychodzi mi gęsty biały śluz :( Czytałam, że to mogą być hemoroidy, ale nie koniecznie, może to być również złe odżywianie się...ale straszą mnie, że to tasiemiec :P ale mam nadzieje, że jednak to nie on. Do lekarza jakoś wstydze sie iść i powiedzieć co mi jest *( jeśli wiecie co to może być to piszcie. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandałowa Sandra *p

Ja wydalam taką przezroczystą jakby galaretkę jak nie mogę się załatwić. Moja teoria jest taka, że skoro podczas załatwiania się odbytnica produkuje śluz aby stolec jej nie podrażniał, to podczas parcia ten śluz wydalam jak mam zaparcie. No bo organizm go produkuje, i wypieram go samego bo stolec zostaje w środku. A wy ten śluz wydalacie normalnie się załatwiając czy mocno się prężycie w toalecie?? Jak mówiłam, ja niestety to drugie. A może ten biały śluz to pozostałosc czopka * jeżeli sobie aplikowałaś*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Bećki Ja również przez długi czas wstydziłam sie pójść do lekarza i opowiadać o swoich dolegliwościach, wydawało mi się że mnie to przerasta, ale dolegliwości się nasilały i w końcu poszłam. Zanim jednak udałam się na wizytę w Internecie wyszukałam lekarza który miał dobre opinie na forach. Ciebie również namawiam na wizytę ale nie u pierwszego lepszego lekarza tylko polecanego przez innych. Na wizycie nie czułam żadnego skrępowania mimo że przypadłość wstydliwa. Na pewno podstawowym badaniem jakie lekarz zleci będzie badanie na obecność pasożytów, można je wykonac prywatnie ok. 30 zł i wtedy będziesz wiedziała czy tasiemiec czy z innego powodu masz dolegliwości. Lekarz rozmawiał ze mną, zbadał brzuch dotykiem i zlecil różne badania, nie badal mnie przez odbyt. Głowa do góry bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lvgcfxdz

wiecie co, ja taż mam ta śluzy, wydobywającą się za każdym razem wydzielina, nie wiem, co to może być. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi dopiero jak byłam u lekarza i miałam ciągle zaparcia, brzuch mnie bolał okazało się na USG że kał mi zalega. Po czasie coś mi pomogło jakieś tabletki na wypróżnianie. Po jakimś czasie już nie było aż takich zaparć-byłam u lekarza i pytał czy mam śluzy w kale, ale wtedy nie zwróciłam uwagi i powiedziałam że nie ma. Teraz wiem, że są, bo to zaobserwowałam. Boję się iść do lekarza, bo to krępujące i nie chcę kolonoskopii. Właściwie wszystko tylko nie TO badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO badanie często ratuje życie. I wcale nie jest okropne, a możecie mi wierzyć bo miałam je dziesiątki razy i muszę powtarzać je co roku. Najgorsze jest picie płynu przeczyszczającego(przez smak. Tym co będą to pić polecam wkropić sok z cytryny. Pomaga baardzo!)a samo badanie? Teraz są tak świetne metody anestezji, że spokojnie zasypiasz i budzisz się po wszystkim wypoczęta. Nie na ŻADNEGO powodu do strachu. :) Pozdrawiam. Nie bójcie się kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na forum nie jest lekarzem ktory postawi wam diagnoze on-line. Kazda ilosc krwi = wizyta u lekarza, koniec kropka. Ja pojutrze mam kolanko, ale prywatnie. Krew pojawila mi sie 2 tyg temu przy podcieraniu po kupie (mam wrazenie ze to hemoroidy bo coś tam wyczuwam i wiele innych rzeczy na to wskazuje), po 2 dniach juz bylem u chirurga prywatnie, ten od razu powiedział że najlepiej kolonoskopia jeśli nic nie widać na zewnątrz (niestety nie zrobić mi badania osobiscie w rekawicach :P ). Zapisałem się i po jutrze już mam badanie na pełnym znieczuleniu. Na kase chorych trzeba niestety u mnie czekać aż 2 miesiące, co jest głupotą. Dlatego robię prywatnie, niestety trochę to kosztuje, około 700zł z anestezjologiem, ale wole nic z tego nie pamietać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×