Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel płuca


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu wyszłam ze szpitala w którym leżałam 2 miesiące. Byłam leczona na Ropień górnego płata płuca lewego o wymiarach 7,5cm na 7cm. W wyniku leczenia szpitalnego ropień zmniejszył się do 2,5 na 5cm. Zostałam wypisana do domu. Aczkolwiek w dniu wypisu ze szpitala już w domu dostałam wysokiej gorączki oraz kaszlu i bólu gardła. Na konsultacji zrobili mi zdjecie RTG na którym widac znaczne powiększenie tego ropnia. Lekarz u którego bylam na konsultacji obalił wcześniejszą diagnozę ropnia i postawił nową- TORBIEL- do konsultacji do terakochirurga bo to trzeba wyciąć. Zjawiłam sie na tej konsultacji u terakochirurga i dał mi skierowanie do szpitala na 27 do przyjęcia a na 28 do operacji. Poczym oznajmił iż wytnie mi cały górny płat płuca lewego,ponieważ torbiel jest zbyt wielka aby mogła się zabliżnić. Dodał również że szkoda mojego życia bo mam 25 lat i że teraz będzie ciężko, ale powinno być dobrze. Powiedzcie mi na czym polega różnica pomiędzy ropieniem a torbielą. I jak będzie wyglądała ww operacja,czy jest ryzykowna i jakie będą konsekwencje. Przecież wytną mi dosyć spory *kawałek* płuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropień patrz strona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ropie%C5%84 Torbiel patrz strona: http://www.nowotwory.choroby.biz/Torbiel Najważniejsze w różnicowaniu jest to, że torbiel to przestrzeń płynowa nie będąca następstwem zakażenia i zastoju ropy. Raczej w Pani przypadku to raczej ropień, gdyż ma Pani wszelkie objawy takiego ropnia (głównie wysoka gorączka). Torbiel może być podejrzana o złośliwy proces nowotworowy. I ropnia i torbiel leczy się chirurgicznie. Zabieg będzie polegał na nacięciu klatki piersiowej i usunięcia jednego z płatów płuca. Takie zabiegi należą do ciężkich i okres rekonwalescencji jest długotrwały (kilka miesięcy). Jeśli dojdzie do prawidłowego wygojenia ran i tych na klatce piersiowej i wewnątrz klatki piersiowej praktycznie po takim zabiegu nie ma żadnych odchyleń co do funkcjonowania organizmu. Pozostały płat lewego płuca ulega rozprężeniu co zapewnia wypełnienie klatki piersiowej i prawidłowe funkcjonowanie tlenowe organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×