Trudno gojące się rany przy niedokrwistości kończyn

u?ytkownik
Aneta

Dzien dobry,
zwracam sie do pana doktora z prosba o porade. Moja mama cierpi na niedokrwistosc konczyn. Kilka miesiecy temu za porada znajomej udala sie do gabinetu w ktorym postawiono jej na bolocej nodze pijawki. W tej chwili problem nieokrwistosci jest juz rozwiazany chirurgicznie, niestety pijawki pozostawinly na nodze bardzo trudno gojace sie rany. Bardzo trudno gojace to moze zbyt duzo powiedziane, te rany prawie wogole sie nie goja. Pomimo ze minelo ponad miesiac od zabiegu, ktory przywrocil krazenie w nodze, rany jak byly tak sa. Mama przeszla kuracje doustnie antybiotykami, stosuje roze oklady na rany i nic....Wiem ze te rany sa glebokie i leczenie dlugo ppotrwa, ale ne ma zadnej poprawy.....stopa puchnie a z ran saczy sie ropa.....Czy moglby mi pan doktor poradzic co jeszcze mozna zrobic, aby pomoc mamie wyleczyc te rany. Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Trudno mi doradzać bez bezpośredniego badania ran oraz wyników wszelkich badań dodatkowych (np. posiewów z ropy, badań laboratoryjnych). Najlepiej, aby leczeniem zajęła się konkretna osoba chirurg naczyniowy lub ogólny i podejmowała na bieżąco decyzję co do dalszego postępowania w zależności od rozwijającej się sytuacji miejscowej ran. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że leczenia takich ran w przypadku niedokrwienia kończyn jest długotrwałe i bardzo trudne czasami skazane na niepowodzenia.

u?ytkownik
jan

ODSPRZEDAM OPATRUNKI Z LNU GENETYCZNIE MODYFIKOWANEGO NA TRUDNO GOJĄCE SIĘ RANY.
KONTAKT TEL:518994448
Witam na trudno gojace rany polecam PLASTRY Z LNU ktore jak wiadomo sa nowoscia skuteczna u mnei w rodzinie leczyl sie nimi dziadek skutecznie pomoglo co w efekcie spowodowalo pozostanie mi tych opatronkow lnianych z fundacji LINUM chetnie je odsprzedam za niewielka cene zainteresowanych prosze o kontakt

Zastosowanie:
-owrzodzenia o etiologii żylnej,
-owrzodzenia o etiologii cukrzycowej,
-odleżyny,
-oparzenia,
-rany wynikające z urazów mechanicznych,
-rany wynikajace z urazów chemicznych,
-ogolnie trudno gojace się rany.

Twoja odpowiedź