Wnękowy guz płuca

u?ytkownik
KINGA I .

Witam , mam pytanie . Po pobycie w szpitalu u mojego taty stwierdzono wnekowy guz płuca lewego . Otrzynmał wypis o następujacej treści :
* Badanie TK Wnękowy guz płuca lewego osiągający w dolnym biegunie wnęki wym 103x64 mm. Masa otacza i koncentrycznie zwęża oskrzele dolnopłatowe lewe wraz z jego segmentowymi gałęziami. Modeluje oskrzele główne lewe i górnopłatowe lewe oraz przebiegająca na jego obwodzie lewą t. płucną. Masy guzowe rozprzestrzeniają się aż do obwodu w lewym płacie dolnym . Guzek satelitarny 5 mm na obwodzie s. 6 płuca lewego. Plamiste nacieczenia i zmiany niedodmowe w języczku. Płyn w lewej jamie opłucnej. Odma opłucna lewostronna. niejednoznaczna masa tkankowa w prawym szczycie 26mm otoczona zmianami bliznowatymi, ogniskami rozedmy i rozstrzeeniami oskrzeli - zmiany pogrużliczne? Cechy rozedmy płuc. węzły chłonne okna do 11mm. pozostałe mniejsze.
Wykonano bronchofiberoskopię stwierdzono naciek i zwężenie ujścia segm. 6-go lewego oraz kalafiorowaty twór poniżej ujścia (pobrano wycinki do badania his.pat. i wymaz szczoteczkowy)
Bronchofibeeroskopia : krtan bez zmian, ruchomość więzadeł głosowych prawidłowa, tchawica bez zmian, ostroga główna prawidłowa drzewo oskrzelowe prawe prawidłowo drożne *
Czy to nowotwór ? Czy jest on operacyjny?
Bedę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Aby orzec dokładnie czy to nowotwór trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego. Obraz diagnostyczny niestety na to wskazuje. Ostatecznie odpowie na to badanie histopatologiczne. Opis TK i broonchofiberoskopii raczej świadczy o resekcyjności guza.

u?ytkownik
KINGA I .

Dziękuję , właśnie czekamy na wynik badania

u?ytkownik
Malwina

Witam serdecznie!
U mojej mamy jest podobnie z płucem lewym. Dziś ma biopsję. Czekam z niecierpliwością na wyniki, a co u twojego taty. Jaka diagnoza? Są już wyniki?

Twoja odpowiedź