Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak wewnętrzny w policzku


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie 3 miesiące temu miałem wypadek samochodowy gdzie doznałem urazu twarzy miałem ją bardzo opuchnięta i pokaleczoną.Opuchlizna zeszła,blizny zostały :( i krwiak pod skóra na całym policzku został i teraz mam jeden z policzków opuchnięty od tego krwiaka czuję go pod skóra a gdy rano wstaję mam aż wargę opuchniętą.Byłem u lekarza chirurga to powiedział pomasuj sobie może kiedyś ci zejdzie i przyzwyczaj się z nim żyć.Mam pytanie czy można jakoś go wyciąć lub spuścić? Bo już zwątpiłem a on jest na całym poliku.Jedną stronę mam normalną a ta jest opuchnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego trudno mi powiedzieć. Najlepiej w tej sprawie udać się do fachowca w tej dziedzinie, aby nie doszło do szpecących blizn w czasie usuwania takiego krwiaka (jeśli w ogóle można go usunąć) czyli do chirurga plastycznego. Na razie można spróbować zastosować żele z heparyną np. Lioton 1000 4,5 razy dziennie dokładnie masując przez około 5-10 minut i wygrzewając delikatnie policzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze właśnie smarowałem tym Liotonem ale już bardziej nie chciało się wchłonąć a blizny i tak mam na twarzy dość spore.:/ A mam pytanko bo stosuję Cepan na te blizny i czy jak zacznę stosować na nowo ten Lioton 1000 na tego całego krwiaka na policzku , czy można tak w ogóle dwie maści na te miejsca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wnuczka 2.5 roczna miesiąc temu uderzyła się w policzek do dzisiaj jest twardy guzek na policzku i sina kreska z dołkiem czy należy udać się do lekarza proszę o szybką odpowiedż pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka tez ma taki krwiak na policzku, uderzyla sie w Kant drzwi gdy biegla. Ma twardy guzek, lekkie wglebienie I juz lekko sine. Bylismy u lekarza I kazala robic oklady z altacetu, ale to chyba nice pomoglo. Twierdxi ze to zejdzie. Ma to juz ponad miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×