Hypodensyjny w centrum guzek tarczycy

u?ytkownik
ggg

*na pograniczu prawego plata tarcz.i ciesni obecny obwodowo wzmacniajacy sie,hypodensyjny w centrum guzek wielk-1.2x1.8x2 cm,poza tym tarczyca jednorodna,niepowiekszona-wskazane usg tarcz.do rozwazenia BAC.Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze trzonów kregów szyjnych.O bjwa próżniowy w obrebie krazka miedzykregowego C5/C6.cech destrukcji kostnej nie stwierdza sie.
W czesciowo objetym badaniem tylko w fazie po kontrascie segmencie 3 płuca prawego guzkowe zageszczenie miazszu plucnego wielkosci ok.2.5 cm. z drobnymi pasmami bliznowatymi biegnacymi obwodowo.
nie konsultowalem sie jeszcze ze specjalista ale znajoma doktor powiedziala abym zglosil sie do przychodni onkologicznej-prosze powiedziec mi czy to juz jest rak?Jak pan Doktor to ocenia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Niepokojące są dwie zmiany guzowate. Jedna w tarczycy a druga w płucu prawym. Zmiany raczej nie wyglądają na groźne jednak powinny być poddane głębszej diagnostyce. Zmiana w tarczycy musi zostać przeanalizowana w USG i zapewne poddana biopsji cienkoigłowej (konsultacja endokrynologiczna). Zaś zmiana w płucach na początku radziłbym w tej kwestii skonsultować się z pulmonologiem. Oczywiście można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z onkologiem.

Twoja odpowiedź