Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa w palcu i ziarnina po wrastaniu paznokcia


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jako iz nie przebywam aktualnie w polsce nie mam zbytnio jak pojsc do lekarza. Juz jakis czas ropa zbierala mi sie w palcu po tym jak paznokiec wchodzil mi w palec. Gdy usunieto wchodzacy palec ropa pozostala i zadne mi znane sposoby nie daja rezultatow (stosowalem rivanol, noge codziennie moczylem w mydlinach, stosuje teraz tribiotic ktory rowniez nie daje rezultatow). Chcialbym sie zapytac czy istnieje jeszcze jakis sposob aby sie tego pozbyc? W polsce bede dopiero za pol roku tak wiec jeszcze troche czasu. Zalacze zdjecie mojego przykrego palucha. (teraz tak wyglada bo te biale pozostalosci to po tej sloninie ktora stosuje 2 dzien) http://img237.imageshack.us/img237/1937/dsc00037dp.jpg bede wdzieczny za pomoc, Piotr B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objawy wrastającego paznokcia i to z dwóch stron. Leczenie zachowawcze za pomocą leków ogólnie stosowanych i miejscowo nie przyniesie w tym wypadku efektu. Jedynie chirurgiczny zabieg plastyki wrastającego paznokcia może wyleczyć te zmiany. Jeśli już był raz wykonany trzeba go niestety powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na palcu u reki teraz. Ja stosowalem ichtiol, ropa schodzila ze hej, teraz mam lapos zeby to spalic ( caustic pencil) i do tego antybiotyk ze sterydem terra cortril polymixine b pfizera. zobaczymy. Mialem tez na paluchu wiele lat temu, ze dwadziescia lat cierpialem i sam wycinalem, jak sie wreszcie wybralem do chirurga to caly oddzial sciagneli zeby mnie zobaczyc, taki slawny bylem glupek. Moglem pojsc wczesniej, paznokiec usuneli, wycieli i wyprowadzili, nie dokucza i sie chodzi. Lepiej pojsc , kosztuje niestety takie wyprowadzenie za granice cos kolo 500 eur plus opatrunki i mascie, ale na nfz pojdzie. Niebezpieczesnstwo jest ze mozna kosc zakazic. No i spirit na rane i wewnetrznie nie zaszkodzi jak sie umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×