Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona wątroba


Gość menago 1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość menago 1979

Dzisaj miałem robione badanie usg oto wynik wątroba-powiększona o wym.podł.160mm o prawidłowej echogenicznośći.nerka prawa-znaczny zastój bez widocznych złogów.narka lewa sonograficznie prawidłowa pęcherzyk żółciowy bez cech złogów przewód złóciowy wspólny nieposzerzony trzustka o prawidłowej wielkośći i echogenicznośći aorta brzuszna,żyła główna dola i żyła wrotna nieposzerzone śledziona niepowiększona,jednorodna pęcherz moczowy prawidłowy o gładkich ścianach dobrze wypełniony mam 31 lat panie doktorze boje sie najgorszego co mam dalej robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie wątroby jest niewielkie (o około 1-2 cm) i raczej nie ma znaczenia klinicznego skoro miąższ wątroby jest prawidłowy. Można ewentualnie dodatkowo wykonać badania sprawdzające funkcję wątroby czyli zbadać krewa na poziom bilirubiny, aktywność enzymatyczną ASPAT, ALAT, FA, GGTP. O badaniach musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś po badaniu wyszło mi że mam powiększoną wątrobe o 16 cm, dodam że nie jest ona jakaś echoujemna czy dodatnia. reszta jest ok. Co może być przyczyną ? Czy to jest grożne ? jak to można leczyć? aha no i czy moze to mieć związek z tym że tydzień temu miałem dosyć poważny upadek na rowerze bolą żebra które smaruje maścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem.rośnie mi brzuch przy czym mam biegunki 4-5 razy dzienne o okropnym*zapachu*.nie wiem od jakich badań zaczac. bo lekarz prowadzący jakos to lekcewazy.2 lata temu leczyłam sie na wrzody zołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej646

Witam moja żona właśnie otrzymała wynik TK ,proszę o powiedzenie mi co znaczy ten opis. Wątroba powiększona w zakresie lewego płata (*kissing phenomenom*). W seg. VI zmiana ogniskowa śr.20mm, hypodensyjna w fazie natywnej, ulegającej intensywnemu wzmocnieniu po podaniu dożylnego środka cieniującego w fazie tętniczej i miąższowej - obraz radiologiczny niejednoznaczny sugeruje zmianę Tu o typie haemangioma (wykonane badanie trójfazowe uniemożliwia postawienie rozpoznania radiologicznego - brak fazy opóźnionej ) .Proszę o opisanie mi co te wszystkie terminy oznaczają bo nic z tego nie rozumiemy ...Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wynik USG jamy brzusznej : Wątroba powiększona do 160 mm o podwyższonej echo-strukturze,(Steatosis hepatis) z torbielą śr 14mmm w płacie prawym.Stan po cholecystectomii. PWŻ szer 6 mm bez złogów. Czy w/w to podwód do pojęcia leczenia jeśli tak to jakie ? Nie palę nie piję , leczyłam się hormonalnie , a obecnie leki przeciwbólowe i przeciw zapalne na zwyrodnienia stawów i kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×