Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży włókniak na ręce


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Na przedramieniu,mam pod skórą włókniaka ma 4 cm ostatnio bardzo boli (tylko przy dotyku lub urazeniu się) sama ręka cierpnie,i odczuwam jakby ból ścięgna i bolesność palców tejże ręki,jakim sposobem są usuwane takie zmiany? Czy są wycinane chirurgicznie w całości czy są odssysane? Czy będę mieć duże nacięcie tego i ile będzie szwów? Dodam jeszcze to czy mogę na własne żądanie zrobić to w narkozie ?(prywatnie) gdyż należę do osób przewrażliwionych i nerwowych i nie dam rady tego zrobić z samym znieczulaniem miejscowym, czy po wycięciu tego ręka będzie w jakiś sposób wymagała rekonwalescencji? No i czy nie będę odczuwała już dolegliwości bólowych jakie teraz mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim sposobem są usuwane takie zmiany? Czy są wycinane chirurgicznie w całości czy są odssysane? - wycina się je najczęściej skalpelem, w całości, z marginesem zdrowych tkanek, a następnie wysyła do badania histopstologicznego, aby dokładnie ocenić czym jest zmiana guzowata Czy będę mieć duże nacięcie tego i ile będzie szwów? - rana na pewno będzie większa od samego włókniaka, nie da się konkretnie ocenić ile będzie szwów, to zależy od techniki chirurga, grubości i typu szwów Dodam jeszcze to czy mogę na własne żądanie zrobić to w narkozie ?(prywatnie) gdyż należę do osób przewrażliwionych i nerwowych i nie dam rady tego zrobić z samym znieczulaniem miejscowym, - trzeba znaleźć gabinet, w którym wykonuje się takie zabiegi w znieczuleniu ogólnym i na pewno bez problemu zostanie tam wykonany na Pani prośbę czy po wycięciu tego ręka będzie w jakiś sposób wymagała rekonwalescencji? - wszystko będzie zależało od tego jak głęboko trzeba będzie wyciąć włóniaka i jak bardzo szeroko, ale z reguły po takich zabiegach nie trzeba jakiś szczegółowych sposobów rekonwalescencji No i czy nie będę odczuwała już dolegliwości bólowych jakie teraz mam.... - jeśli włókniak uciska na struktury nerwowe to zabieg powinien zlikwidować dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×