Mały guz na nodze po uderzeniu

u?ytkownik
Wojtek

Witam, mam pytanie: 3 tygodnie temu uderzyłem się w nogę, z przodu na środku pomiędzy kolanem a kostką, oczywiście momentalnie pojawił się siniak oraz mały guz. siniak powoli zchodzi, ale guz utrzymuje się nadal. Skóra nie została przebita, wiec chyba nie ma infekcji. Sama noga mnie nie boli, czasami odczuwam mrowienie, ale guz przy nacisku jest trochę bolesny.
Czy mam z tym udać się do chirurga ? Nadmienię, że 10 lat temu miałem analogiczny przypadek, uderzenie było znacznie mocniejsze, noga mi wtedy cała zsiniała, a na guzie po kilki tygodniach utworzył się strup, kiedy przy kąpieli go uszkodziłem z guza wypłyneła paskudna galaretowata ciecz. Wszystko odkaziłem i wtedy rana sama się zagoiła. Aktualny guz jest znacznie mniejszy, ale chciałbym uniknąć powtórki sytuacji z przed lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

To prawdopodobnie krwiak podokostnowy. Można spróbować smarować guz żelem z heparyną (np. Lioton 1000). Jeśli nie ustąpi w przeciągu 2-3 tygodni można w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Czasami krwiak ulega zwłóknieniu i nie da się go już ewakuować (pozostaje na stałe taka zmiana).

Twoja odpowiedź