Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stłuczenie obojczyka po złamaniu


Gość paula

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku maja złamałam obojczyk, na 3 tygodnie założono mi gips, potem około tygodnia na temblaku i jakieś ćwiczenia. W 2 połowie czerwca było z ręką już dobrze, odczuwałam ból jedynie w nocy, kiedy mimowolnie przekręcałam się na poturbowany bark. Niestety pod koniec czerwca, a dokładnie 26 wpadłam na ściane-uderzyłam z dość dużą siłą tym barkiem. Po raz pierwszy od zagipsowania czulam taki ból w tej ręce, ale mogłam nią ruszac praktycznie w dowolnym kierunku (po złamaniu nie było mowy, żeby ja podnieść choć trochę od tułowia) uznałam, że to nic poważnego, że pewnie coś się nadwyrężyło i tyle. Zwlekałam z pójściem do lekarza, cały czas mając nadzieję, że to nic poważnego, ale tak jak ból kiedy stałam/chodziłam był do zniesienia tak na leżąco cholernie bolało. Wczoraj czyli po ok 10 dniach byłam u lekarza, zrobił zdjęcie, stwierdził, że nic nie widać, że mam mocny zrost i duże uwapnienie, więc pewnie mocno łupnęłam i coś nadwyrężyłam. Mam chodzić następne 10 dni w temblaku i ew. smarować fastum czy voltarenem. Kurczę, byłam zadowolona z lekarza u którego leczyłam rękę, ufałam, że w 100% jest pewnien co robi i co trzeba zalecić, ale dla spokoju chciałabym, żeby ktoś kto siedzi w temacie zerknął na moje zdjęcie z wczoraj... To link do wczorajszego rtg barku: http://commed.pl/download/file.php?id=485&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie zdjęcia rentgenowskie prezentowane w internecie nie nadają się do analizy (nieprawidłowa rozdzielczość, musi być odpowiedni monitor, na którym należy je analizować). Na przedstawionym zdjęciu widać miejsce zrostu po poprzednim złamaniu obojczyka i nie widać ewidentnych nowych miejsc, jakiś szczelin złamania kości. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem krótko po złamaniu obojczyka bez przemieszczenia, aktualnie się rehabilituje. W ósemce chodziłem ponad 7 tyg, po 4 tyg nie było widać zrostu. Po 7 tygodniach wg tego samego chirurga dalej nic nie było widać. Zrozpaczony poszedłem do ortopedy, najpierw do jednego a później do drugiego bo pierwszemu nie wierzyłem. Obaj powiedzieli ze obojczyk jest zrośnięty, Radze wszystkim swoje złamanie skonsultować z ortopedą nie chirurgiem bo jak widać chirurdzy nie umieją tak czytać ze zdjęć rtg jak ortopedzi. Tak na marginesie dla mnie wszystkie 3 zdjęcia było takie same, podobno szczelinę w złamaniu widać do roku czasu.(u mnie ta szczelina jest dość duża, ok 5mm) Rada od siebie, żeby szybko się zrosło: galaretki z glonka, dużo snu, zero % kawy, trochu o tym studiowałem przez ten czas, teraz mogę odetchnąć z ulgą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×