Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rwący ból lewej dłoni, w szczególności kłębu kciuka


Gość DQ26

Rekomendowane odpowiedzi

Wita! Piszę w następującej sprawie. Od 4 m-cy mam problem z silnie bolącą lewą dłonią. Wszystko zaczęło się po paru *wizytach* na basenie. Za każdym razem odczuwałam ból, który w rezultacie ustawał. Po jakimś czasie ból stawał się coraz bardziej nieznośny i trwał dłużej. Przestałam uczęszczać na basen. Powód bólu upatrywałam w schorzeniach reumatologicznych. Po wizycie u reumatologa i przeprowadzonych badaniach odrzucono tę tezę. CRP w normie, OB w normie, pozostałe wyniki również ok. Jako że ból nie ustawał udałam się do ortopedy - traumatologa. Rentgen dłoni nic nie wskazał, stwierdzono jednak dyskopatię szyjną. Lekarz stwierdził że trzeba zrobić badania w kierunku cieśni nadgarstka. Przewodnictwo nic nie wykazało... a nadgarstek nadal boli. Ból odczuwam w szczególności przy odwodzeniu dłoni i umiejscowiony jest przede wszystkim w okolicy kciuka. Nie na zmiany przebarwienia skóry, nie ma opuchlizny, deformacji... niczego nie ma prócz bólu i osłabienia dłoni. Ni mogę wykonywać takich czynności jak ugniatanie (np. ciasta ), nie mogę też opierać się otwartą dłonią np. na stole. Po jakimś czasie ból mija a ręka jest jak nowa.. a potem znów się pojawia. Nie mam pojęcia co robić, gdzie się udać. Dodaję, iż pracuję 8 h przy komputerze, zazwyczaj mam chłodne dłonie, jestem praworęczna a ulgę w bólu przynosi mi trzymanie dłoni w ciepłej wodzie. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam gangliona. Paręnaście lat. Ostatnio zniknął i pojawia się ból okolicy kciuka właśnie. I to osłabienie dłoni. Z tym, że u mnie to po gimnastyce - w sensie opierałam się równomiernie na obu dłoniach, zapominając, że lewa będzie się potem mścić *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnnie to chyba jakieś komplikacje poganglionowe, że tak to ujmę. Choć ostatnio, odpukać, nie boli :) Staram się generalnie nie nadwyrężać lewej dłoni i nadgarstka. Ale jak wspomniałam, wystarczy gimnastyka i znowu. Tyle tylko, że już nie wyskakuje mi ganglion, ale boli między kciukiem i palcem wskazującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dopadło coś takiego od tygodnia, 2 cm od zakończenia skóry środka między palcem wskazującym a kciukiem , od zewnętrznej części ręki. ból jest lekki, tak jakby ból pulsującej żyły, podejrzewam zakrzep żyły, sądzę że jest taki sam ból jak przy zakrzepach nóg, jeśli ludzie się mało ruszają. a wy żyjecie dalej z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszłam do lekarza po skierowanie do chirurga. Zanim mi je wypisał, podusił mi trochę tę wystającą z nadgarstka kulkę. Chirurg powiedział potem, że jest zbyt mała do usunięcia. To było rok temu (może 2) i od tego czasu ganglion się nie pojawił. Czasem tylko trochę poboli i po prostu muszę uważać :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już od 3 lat non stop boli kciuk lewej ręki [ jestem praworęczna ].Nie miałam żadnego urazu.Prześwietlenie nic nie wykazało,badania też były dobre,nie ma opuchlizny,zaczerwienienia a boli coraz bardziej.Nawet rwie mnie kiedy nie poruszam palcem,najbardziej boli kiedy kciuk zginam w kierunku środka dłoni.Zimą mogę założyć tylko dużo szerszą rękawiczkę na tą dłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość halina

Jestem praworęczna a boli mnie lewy kciuk.Nie miałam urazu.Pracę mam średnio ciężka.Ból nie ustępuje od ponad 3 lat .Chodzę od ortopedy do neurologa ,robiłam badanie aby wykluczyć reumatyzm ,brałam leki,zabiegi i nic.Ból nie ustępuje a ostatnio jakby się nasilał.Cieszę się kiedy nie odczuwam bólu przy poruszaniu palcami ale rwący ból mam często nawet kiedy ręka jest nieruchoma.Jak porządnie rozboli to czuje ból nawet za łokciem.Nie mam nic opuchniętego,zaczerwienionego a palce chociaż czuję są jakieś dziwne jakby nie moje a szczególnie kciuk.Rano trudno jest mi coś podnieść lewą ręką,muszę sobie pomagać prawą aby nie upuścić bo na kciuk,że coś nim podtrzymam nie mam co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew

Miałem i mam podobne objawy, wykonałem badania EMG, RTG, USG, diagnoza Choroba de Quervaina ... podaje pomocny link: https://www.medme.pl/artykuly/choroba-de-quervaina,37528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po zabiegu zespolu de guervaina ręką była w stanie krytycznym moje sciegna zamiast cienkiej blonki miało chrzastke minęło 6tyg.a ja jeszcze walcze o sprawność dodam że 5 lat czekałam na diagnozę między innymi na nalykalam się sterydów i innych świństw radzę od razu zasięgnąć porady chirurga ręki ja niestety trafiłam za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×