Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawiąca stomia


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM mój tata ma wyłonioną stomię (rak odbytnicy)w sobotę zakończył 5-ty cykl chemioterapii, ma biegunki , a dziś krwawiła mu stomia, czy powodem mogą być te biegunki, podrażnienie tej stomii właśnie na skutek tych biegunek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Krwawienie może być wynikiem zapalenia błony śluzowej jelit, zakażenia, rozejścia się szwów, samej chemioterapii, polipa czy choroby nowotworowej. Należy zgłosić się do lekarza prowadzącego i poinformować go o swoim problemie. Należy wykonać niezbędną diagnostykę i ustalić przyczynę krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moja mama raka jelita grubego II stopnia jest to znowa po pierwszej operacji która była 7lat temu raka szyjki macicy usunięto wszystko powstały zrosty Gdzie później powstała niedroznosc jelit gdzie zastosowano sztuczny odbyt stomia!po3 moesiacach zastosowano chemie taxol gdzie objawy uboczne są!i krwawi mamie ze stomii,biegunka płynną wydała sie odbytem choć nie powinna niby ppwoduje chemia parcie na odbyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie skladnie napisałam ale bardzo zmęczona jestem caly czas pracuje...jestem zalamana widokiem mamy po pierwszej chemii ma dretwienie od pasa w dol zimne nogi przez niedroznosc jelit schudla waży 45kg przy wzroście 155...ma anemie chemoglobina 8,6 wcześniej miala 5:(boję ze organizm jest słaby ...ma dla kogo żyć dzieci i wnucząt mamy tylko ja:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moja mama szansę zwalczyć ta chorobę czy juz ma przesądzone?mowia lekarze ze kwalifikuje sie do chemii całkowicie nie wylecza ale wstrzymają rozwój...jest to wznowa. Kontynuacją po operacji szyjki macicy 7 lat temu :(( proszę napisać prawdę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam większy problem mama ma 7,5 cm nowotwór guz okolice szyjki macicy przerzuty na węzły chłonne nikt nie chce podjąć się operacji, guz rośnie co robić byłem nawet w Bydgoszczy tam też odmówili pomocy pomóżcie Kobiecie... tel 790-746-593 czas goni bóle nie do zniesienia... syn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×