Krwiak pod paznokciem

u?ytkownik
Klaudia.

Mniej więcej miesiąc temu, pod dużym paznokciem u nogi zrobił mi się krwiak. Niepokojące jest jednak to , że nie doznałam żadnego urazu. Nic nigdy nie spadło mi na nogę ..Zaczęło się od prawej strony paznokcia, ale teraz rozprzestrzenia się coraz bardziej na lewą *( . Wczoraj zauważyłam , ze to samo zaczyna się dziać także w dużym paznokciu u prawej nogi. Nie jest to krwiak tylko coś brązowego. Zaczyna się także od lewej strony, coraz bardziej postępuje w prawo. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, ale on odesłał mnie do chirurga. On z kolei powiedział, że nie ma potrzeby interweniować chirurgicznie. Stwierdził, abym zapisała się do dermatologa.
Kolejki są bardzo długie, dlatego w tym czasie postanowiłam sama zadziałać. Nie chce aby to coś rozprzestrzeniło się na cala płytkę.
Co mam zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

To prawdopodobnie grzybica paznokci, należy równiez wykluczyć inne przyczyny np. łuszczycę, która objawiałaby się najpierw zmianami skórnymi czy zakażenie bakteryjne. Dlatego niezbędna jest wizyta u dermatologa. Nie znając przyczyny trudno powiedzieć jak leczyć takie zmiany. Do czasu wizyty można skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który na podstawie obrazu klinicznego zmiany zapisze tymaczasowe preparaty.

Twoja odpowiedź